Nejkrásnější místa v Chorvatsku

Většina milovníků slunce, koupání, vodních sportů, přírody, historie a kultury ví, že má Chorvatsko co nabídnout. Kouzlu Jadranu podlehnete po první dovolené a zatoužíte poznat další přímořská letoviska. Jaká jsou nejkrásnější místa v Chorvatsku a kam stojí za to se vydat?

Hvar

Letovisko Hvar na stejnojmenném ostrově směle konkuruje nejnádhernějším ostrovům světa. Ve vzduchu se vznáší vůně levandulových polí a do dálky se táhnou olivovníky a vinohrady. Hvar se pyšní nevětším počtem hodin slunečního svitu na východním Jadranu a moře je průzračné jako křišťál. Najdete tu dokonalé zázemí s kvalitním ubytováním, restauracemi a zábavou.

Makarská

Těžko byste hledali rušnější středisko v Dalmácii než je Makarská. Letovisko se rozkládá v široké zátoce s borovým porostem, který poskytuje stín v parných letních dnech. Sladké lenošení si užijete na pláži Donja Luka tvořenou drobnějšími oblázky a hrubým pískem, a lehké alkoholové opojení si navodíte v přilehlých barech a restauracích. Zpestřením pobytu je festival Makarské léto s koncerty a divadelními představeními.

Omiš

Městečko Omiš nabízí dokonalý odpočinek a klid od ruchu civilizace. Na duši vás pohladí romantická zákoutí ve staré části městečka a pozůstatky pirátské pevnosti, jež se tyčí na skalách nad městem. Dozlatova se opálíte na písčitých a oblázkových plážích a atmosféru Omiše nasajete během květnové Lidové slavnosti, srpnové Rybářské slavnosti nebo Pirátských večerů na přelomu července a srpna.

Pag

Líbilo by se vám ubytování v historickém centru města a s plážemi na dosah ruky? Zavítejte na ostrov Pag do stejnojmenného města a objevte tu nejkrásnější místa v Chorvatsku. Kdo nemá rád oblázkové pláže, ten bude spokojen s písčitou pláží s pozvolným vstupem do moře. Ani v tomto letovisku nechybí útulné kavárny s výhledem na moře, obchody se suvenýry a koktejlové bary otevřené do pozdních nočních hodin.

Šibenik

V oblasti Severní Dalmácie vítá turisty každou sezónu městečko Šibenik s řadou historických památek a pevností. Od roku 2012 má městečko svou vlastní pláž, která se nachází pouhých pět minut od centra. Pro ty, kdo chtějí vychutnávat ruch městečka a během dne se vykoupat v moři, je Šibenik tou správnou volbou.

Baška Voda

Představte si husté borovicové lesy přecházející v oblázkové pláže a moře tak průzračné, že i ve větší hloubce uvidíte na samé dno. To a mnoho dalšího spatříte v letovisku Baška Voda. Středisko je jako dělané pro odpočinkovou i aktivní dovolenou. Stojí za to udělat si výšlap na úpatí pohoří Biokovo nebo se vypravit na toulky po okolní přírodě.

Poreč

Nechce se vám cestovat až na jih Chorvatska? Rozjeďte se na Istrii, na největší poloostrov Jadranu. Mírné podnebí přináší nižší teploty a vy se budete cítit stále příjemně. Pokud přeci jen nastanou tropy, můžete se schovat pod borovicové porosty a popíjet svůj oblíbený drink. Zamířit můžete pokaždé na jinou pláž – na přírodní s travnatými plochami na slunění, oblázkové nebo štěrkové s betonovými platy.

Ani tisíce slov by nestačily k tomu, aby vystihly nejkrásnější místa v Chorvatsku. Objevte půvab Jadranu a prožijte dokonalou dovolenou na místech jako vystřižených z katalogů. Spokojenost zaručena!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Nejkrásnější místa v Chorvatsku”

  1. Milada napsal:

    Na ostrov Hvar mám dobré vzpomínky. Ráda se tam vracím.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.