Nejkrásnější dovolená v Česku

Pražský orloj

Určitě nám dáte za pravdu, že v Česku je plno úchvatných míst, kde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou. Výhodou je to, že se do cíle pohodlně dopravíte autem, autobusem nebo vlakem. Pokud se ale stále nemůžete rozhodnout, kde strávit nejkrásnější dovolenou v Česku, třeba vám pomohou naše tipy.

Malá inspirace

Nejspíš jste při hledání dovolené v Česku pročítali různé diskuse na internetu nebo se poptávali vašich přátel, kde se jim líbilo nejvíce. Proč se třeba nevydat za krásami naší země do těchto míst?

1. Lipno

Uprostřed šumavské přírody se nachází rekreační oblast s Lipenskou přehradou, která je jedním z nejlépe vybavených turistických míst v Česku. O zábavu celé rodiny se postarají sportovní střediska s nabídkou vodních sportů, jako je jachting, windsurfing nebo kiteboarding. Kraj z výšky spatříte ze Stezky korunami stromů Lipno a ze sjezdovek Skiareálu Lipno.

2. Moravský kras

Nejkrásnější dovolenou v Česku prožijete v oblasti CHKO Moravský kras. Tento klenot s krasovými jevy a útvary se rozkládá v Jihomoravském kraji a svůj domov tu kdysi našli pralidi. Malí i velcí badatelé mohou prolézt věhlasnou Punkevní jeskyni s propastí Macocha, jeskyni Hladomorna pod zříceninou hradu Holštejn nebo jeskyni Výpustek ve Křtinském údolí.

3. Český ráj

Český ráj to na pohled – tato slova z české hymny se vám vybaví, až pohlédnete ze skalních útvarů na okolí Turnovska. Za výlety a poznáním navštivte zříceninu hradu Trosky, hrad Valdštejn, zámek Sychrov nebo zámek Hrubý Rohozec. Bizarní útvary skal se před vámi vyjeví v Prachovských skálách, Hruboskalsku a Příhrazských skálách.

4. Jižní Čechy

Jižní Čechy jsou zárukou toho, že zde strávíte nejkrásnější dovolenou v Česku. České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Třeboň a Český Krumlov každoročně lákají tisíce turistů na historická centra, významné památky, dobové domky a pohádkové zámky.

5. Křivoklátsko

CHKO Křivoklátsko s nedotčenou přírodou a řadou významných památek se rozkládá v Středočeském a Karlovarském kraji. S batohem na zádech a vydatnou svačinou vyrazte na korunní hrad Křivoklát, hrad Žebrák s kaplí sv. Markéty a sv. Apolináře a hrad Točník se známým medvědím příkopem.

Dovolená v Česku – to jsou nekonečné možnosti, jak strávit aktivní i odpočinkovou dovolenou se svou rodinou nebo partnerem. Každý kraj má co nabídnout a vábí na památky a přírodní zajímavosti. Už tedy víte, kam na letošní dovolenou v Česku?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.