Kam na dovolenou v březnu 2018?

Pláž Santo Domingo

Celá jižní polokoule si aktuálně užívá sluníčka dosytnosti. Nejlepší podmínky pro dovolenou v březnu se nachází v Karibiku, Indickém oceánu a Africe. V Evropě si pravděpodobně ještě budeme muset chvíli počkat, ale pokud přeci jen chcete někam vyrazit za příjemnými teplotami, doporučujeme Algarve v Portugalsku či o něco vzdálenější Kanárské ostrovy, zejména ostrovy Fuerteventura a Lanzarote vám poskytnou příjemných 23 °C. Těšit se můžete na průměrných 8 hodin slunečního svitu.

Za pravým horkem a příjemnými teplotami moře se ovšem budete muset vydat trochu dále. Dovolená Maledivy v Indickém oceánu je téměř ideální. Je to čas, kdy se monzunové větry posunují od severovýchodu k jihozápadu a tím dochází k ideálním podmínkám velmi klidného moře, mírného větru a téměř žádného deště. Maledivy mají tropické klima s vysokými denními teplotami a vlhkostí, ale krátce po západu slunce dochází k vychladnutí.

Březen je také skvělým měsícem pro návštěvu Maroka, hlavně proto, že je tu čas jara. Nejzelenější část roku z hlediska vegetace závisý především na zimních srážkách a pokud máte štěstí, můžete se kochat nádhernými zelenými koberci pokrytými rozkvetlými divokými květinami. Denní teploty v Marrakéši se pohybují nad 20 °C, ideální pro treking na pohoří Atlas, ikdyž ve vyšších polohách může být ještě celkem chladno.

Egypt je každoročně mezi Čechy nejoblíbenější zimní destinace. Mezi listopadem a dubnem jsou dny slunné a teplé, v noci bývá chladno. Počátkem března se ovšem začíná vše proměňovat do opravdových letních dní, teploty jsou tu ještě příjemnější a chladné noci ubývají. Říká se, že březen v Egyptě je nejlepší čas na plavbu po Nilu. Očekávejte průměrně 10 hodin slunečního svitu denně a denní teploty kolem 25 °C.

Mnoho karibských oblastí je v březnu ideálním útočištěm. Mezi nejdostupnější lokality patří dovolená Dominikánská republika a dovolená Kuba. Přímé lety do Puerto Plata a Punta Cana dělají z Dominikánské republiky poměrně lehce dostupnou exotickou destinaci. Čeká tu na vás průměrně příjemných 29 °C, teplota moře kolem 26 °C a 9 hodin slunečního svitu denně.

V Karibiku ještě chvíli zůstaneme. Cancún a Riviera Maya jsou součástí Mexika na západním pobřeží Karibiku. V měsíci březnu je nejsušší a nejslunnější doba roku. Moře ještě není tak teplé jak je později v létě, na druhou stranu je například teplejší než moře na Mallorce v době vrcholu léta, takže pro Evropany a zvlášť otužilé Čechy žádný problém. Očekávejte průměrně 8 hodin slunečního svitu denně a průměrné teploty do 30 °C.

TOP 10 nejoblíbenějších destinací března

  1. Florida , Spojené státy americké
  2. Egypt
  3. Maledivy
  4. Barbados
  5. Dominikánská republika
  6. Kuba
  7. Maroko
  8. Kapverdy
  9. Cancún a Riviera Maya , Mexiko
  10. Srí Lanka

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.