Pobřežní města na Istrii

Oblázková pláž v Segetu Donji

Istrijský poloostrov je po celá desetiletí nejúspěšnější prázdninovou destinací v Chorvatsku. Během posledních 10 let prošla většina hotelů, kempů i ubytování v soukromý nákladnými rekonstrukcemi. Není tedy pochyb o tom, že Istrie bude lákat statisíce turistů i v dalších letech.

Istrie – nejbližší chorvatské moře

Umag: jedno z nejoblíbenějších měst na Istrii. Město s pěknými hotely z nichž většina nabízí i lázeňské služby. Staré město má trochu šarmu, ale nepatří na Istrii k těm nejkrásnějším. Zajímavost: Nachází se tu Camping Park Umag, jeden z pěti nejlepších kempů v Chorvatsku.

Novigrad: Asi 12 km od Umagu se nachází Novigrad. Ten se v posledních letech velmi přizpůsobil turistickému ruchu. Byl přestavěn přístav, vybudována byla celá řada restaurací a obchůdků. Pokud už budete na místě, nenechte si ujít nádherný západ slunce, který můžete sledovat z hradeb města.

Poreč: Pokud budete pokračovat dále na jih podél moře, dostanete se do Poreče, města s téměř dva tisíce let trvající historií. Poreč je jedním z nejvýznamnějších turistických měst na západním pobřeží Istrie. Najdete zde biskupský komplex v samotném centru Poreče, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a nabízí nádherné mozaiky z 6. století.

Vrsar: je stará rybářská vesnice, kde se historická část stavěla na terasách od nábřeží k vrcholu kopce. Pokud rádi fotíte navštivte kostelní věž a celý Jadran budete mít jak na dlani. Vrsar pojme cca 20 000 turistů a to především ve 4 kempech: Orsera, Camp Porto Sole, Kemp Valkanela a nudistický kemp Koversada.

Rovinj: Asi 27 kilometrů jízdy od Vrsaru podél fjordu Lim se nachází město Rovinj. To je pasováno na nejkrásnější město Istrie. Staré město bylo původně umístěno na ostrově, ale v 18 století byly kanály zasypány a staré město se tak ocitlo na poloostrově. Na vrcholu kopce starého města najdete barokní kostel sv. Eufémie, který prostě musí každý návštěvník města vidět. Rovinj má poměrně vysokou ubytovací kapacitu, která se v hojné míře nachází zejména na jihu od centra.

Fažana: 30 kilometrů jižně od Rovinje se nachází malé rybářské městečko Fažana. To je vstupní branou do národního parku Brijuni.

Pula: Město Pula se nachází 8 kilometrů od Fažany. Je to největší město na Istrii a také místo, kde lze krásně nakoupit. Z památek a zajímavostí si nenechte ujít návštěvu amfiteátru Arena (Pula) a Fóra ve staré části města. Hlavní ubytovací kapacity se soustředí ve čtvrti Verudela.

Medulin: Téměř na vrcholu Istrijského poloostrova se nachází město Medulin. Bývalá rybářská vesnice, jak už to bývá, se stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Istrie. Může za to zejména 1 kilometr dlouhá písečná pláž, jinou budete na Istrii hledat jen velmi těžko.

Rabac: Asi 55 kilometrů od Rijeky směrem na Medulin najdete pěkné rekreační středisko – Rabac. Nachází se v zátoce, je tu oblíbený kemp Oliva a počet obyvatel tu během letní sezóny stoupá o neuvěřitelných 1000%.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Pobřežní města na Istrii”

  1. Chorvatsko, tam už se těším

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.