Chorvatsko v zimě, jaká místa navštívit

Split, Chorvatsko

Přemýšlíte nad tím, zda se dá jet do Chorvatska v zimě a jak asi v tuto dobu vypadá oblíbené letní turistické letovisko? Určitě neváhejte a vyrazte. V zimním období je v Chorvatsku krásně a každý si tu najde to své, co ho zaujme. Rozdíl je sice dost veliký, ale určitě vás cestování po krásách Chorvatska v zimě zaujme.

Zimní dovolená v Chorvatsku je velmi okouzlující, jako by se Chorvatsko rázem proměnilo v naprosto jinou zemi. Některá menší města jsou téměř vylidněná, protože turisty tato přímořská letoviska v zimě moc nelákají. Proč tuto zemi navštívit? Je to jednoduché, navštivte památky v Chorvatsku, na které je v létě moc velké horko. Chorvatsko má naprosto dokonalou podobu zimní sezony. Všechna známá a v létě přeplněná místa jsou volná jako mávnutím kouzelného proutku. Ubytování v Chorvatsku se dá sehnat opravdu levně.

Dovolená a Chorvatsko v zimě

Rovinj, Chorvatsko

Oblíbený Rovinj

Proč si tedy znovu nevychutnat své oblíbené destinace oděné do zimního hávu. Památky a zajímavosti můžete vidět v klidu a bez tlačenice. I velmi známá a v létě stále přeplněná Makarská riviéra bude pro vás úplně jiná. Stejně tak vypadá kouzelně dovolená v Chorvatsku a město jako Split, Šibeník i Zadar. Počasí může být v zimě nejisté. Může se stát, že zažijete krásné teplé dny plné slunce, stejně tak jako klasické zimní nebo deštivé počasí. Jak je známo, počasí člověk prostě neovlivní a tak se vyplatí vzít si vhodné oblečení a deštníky. Nezapomínejte, že teploty se zde hodně liší. Pokud je v Dubrovníku kolem nuly, v Záhřebu může být klidně – 10°C.

Přesto všechno se ale nenechte od dovolené v zimě odradit. Chorvatsko v zimě, má obrovské kouzlo. Doba, kdy můžete vidět památky v Chorvatsku rázem naprosto z jiného úhlu pohledu, vás pohltí svou atmosférou. Chorvatsko v zimě je velmi vyhledávaným cílem pro celoroční dovolenou. Je místem pro odpočinek hlavně i pro starší lidi, kdy je na pobřeží kvůli příjemnému klimatu velmi příjemně.

Jak vypadá chorvatský Jadran v zimě

Split, Chorvatsko

Přímo letiště najdete poblíž Splitu a pak hurá na takovéto památky

Jadran je v létě nádherně zbarvený a teploty dosahují příjemných teplot i 25°C. V zimě je barva vody mnohem temnější, moře sebou přináší silné větry, které mořskou hladinu po celou zimu zajímavě čeří. Památky v Chorvatsku si tak můžete prohlédnout překvapivě i za teplot neuvěřitelných – 19°C a Jadranské moře vám začne na některých místech před očima dokonce zamrzat, jak tomu bylo vloni.

Středověký Záhřeb vznikl na přelomu 11. – 13. století ze dvou měst Kaptolu a Gradce. Je hlavním městem Chorvatska, které se rozkládá na řece Sávě pod krásnými jižními svahy vrchoviny Medvednice, je centrem předrenesančního a naivního umění. Je zde mnoho krásných parků, galerií i muzeí.

Kaptol je známý chrámem sv. Štěpána, přejmenovaného na Chrám Nanebevzetí požehnané Panny Marie. Zde jsou základy středověkého chrámu poškozené zemětřesením v roce 1880, včetně fresek ze 13. století, renesančních lavic, jsou zde mramorové oltáře a barokní kazatelny. Chrám je obklopen barokním Arcibiskupským palácem s hradbami z 16. století z doby ohrožování Turky.

Gradec má krásnou věž Lotrščak s výhledem na město. Vyjíždí odtud pozemní lanová dráha, jenž spojuje Dolní a Horní město. Vidět je i barevná střecha z malovaných dlaždic na kostele sv. Marka, která vyznačuje střed Gradce. Zajímavý je i prezidentský palác Banski Dvori z 18. století, hlídá jej ostraha v červené slavnostní uniformě.

Istrie je polostrov pojmenovaný po ilyrském kmeni Histriů, který porazili Říma

né v roce 177 př.n.l. Žije zde početná komunita Italů, protože v roce 1919 získala Itálie Istrii po Rakousku – Uhersku a v roce 1947 jí pak musela odevzdat Jugoslávii.

2000 let stará Poreč má starobylý ráz a cenné památky. Po pádu Říma zůstalo město sídlem biskupa. Mezi historickými památkami jsou pozůstatky dvou římských chrámů, Eufraziova bazilika z 6. století, zapsaná do fondu Světového dědictví UNESCO. Určitě se hodí navštívit Rovinj i Pula. Dalmácie nabízí Zadar či Split.

Dubrovník byl založen před 1300 lety uprchlíky z řeckého Epidauru. Stari Grad je zachovalé staré město a je jedinečné mramorem dlážděnými náměstími, příkrými uličkami, vysokými domy, paláci, kláštery, kostely, kašnami a muzei. I v těchto městech je zimní ubytování v Chorvatsku za výhodné ceny a dovolená v Chorvatsku se vám určitě vyplatí.

Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovnik je největších historickým skvostem Chorvatska

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.