Náš tip: Evropská města, která se vyplatí navštívit

Sochy v Primoštenu

Hledáte nové chutě, nové styly nebo jen chcete poznat něco jiného? Tak vězte, že tyto půvabná evropská města toho nabízí více, než se na první pohled může zdát.

Birmingham, Velká Británie

Slavný Birmingham, tak by se dalo označit město, odkud pochází například zpěvák Ozzy Osbourne nebo knižní tvůrce Pána prstenů JRR Tolkien.

Málokdo také ví, že město Birmingham je domovem mnoha restaurací oceněných Michelinskou hvězdou. Svoji vyhlášenou restauraci tu má i Jamie Oliver. Pokud tedy náhodou nemáte zájem o to navštívit znovu Londýn, může být Birmingham celkem slušnou alternativou.

Když už byla řeč o Pánovi prstenů, udělejte si výlet do Sarehole Mill. Toto místo bylo inspirací JRR Tolkiena k jeho slavnému dílu. Nenechte si ujít ani návštěvu otevřeného trhu Bull Ring, kde se prodávají místní potraviny za zlomkové ceny.

Split, Chorvatsko

Město Split má jen 250 000 stálých obyvatel, ale každý den toto číslo o tisíce lidí narůstá zejména o turisty, kteří se přijíždějí podívat na slavné římské ruiny. Návštěvou města jako kdyby jste se přenesli o několik stovek let zpět do dob Římské říše. Tak na vás budou působit ulice města, jež bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Kromě opevnění města můžete obdivovat také pláž Bacvice Beach. Pláž ve tvaru půlměsíce je pokryta jemným bílým pískem. Vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších evropských pláží.

Když slunce zaleze za obzor jde se do ulic. Vyhlášená noční scéna Splitu leze hezky do hlavy.

Porto, Portugalsko

Populární letovisko pro milovníky vína, domov krásné řeky Douro, umělecké scény i zajímavých tržišť – Porto.

Dominantou je ale již zmíněné víno. To se pěstuje v blízkosti řeky Douro a konečně si získává pozornost i mezi odborníky. Při návštěvě města existuje tucet možností, prohlídek a ochutnávek kterých se můžete během vašeho pobytu zúčastnit.

Pokud už je město spojeno s ochutnávkou vín, nezapomeňte ochutnat ani místní specialitu – francesinha – slavný masovo-sýrový sendvič.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.