Baška Voda, Chorvatsko

Pohled z pobřeží Primoštenu

Baška Voda je bývalá rybářská vesnice, která leží cca 10km severně od Makarské. Město má přibližně 3000 stálých obyvatel, z nichž je většina plně závislá na cestovním ruchu. Samotné městečko má velmi zajímavou historii. Vzniklo z města Bast, které se nachází na svazích hory Biokovo. Jak Turci postupně napadali původní Bast, lidé utíkali stále blíže k moři, až později založili osadu, ze které se stala Baška Voda.

Pláže Baška Voda

Pláže u letoviska Baška Voda jsou stejně jako v nedaleké Brele zlatým hřebem dovolené. Město má několik kilometrů velmi pěkných oblázkových pláží. Ty se táhnou na obě strany od malého přístavu a centra města.

Na většina pláží jsou velké borovice, které poskytují stín v horkých letních dnech. Na plážích najdete sprchy a v některých úsecích si můžete za poplatek pronajmout lehátka a slunečníky. Na severní pláži se nachází hřiště.

Podél pláží na obě strany se nachází nespočet plážových barů, kaváren a restaurací.

Ubytování Baška Voda

V Baška Voda se nachází několik klasických hotelů a to zejména v pásmu severně od města. Podél pobřeží od Brely a v centru města je spíše větší počet soukromých apartmánů a také několik levnějších ubytoven. Ubytování s bazénem je v této lokalitě spíše výjimkou.

Přibližně 1 kilometr od centra se nachází kemp Baško Polje. Kemp má kapacitu 2000 lidí na 700 stáních. V kempu je možné si pronajmout také bungalovy.

Pro koho je vhodná dovolená v Baška Voda?

Baška Voda je místem pro ty, kteří tráví převážnou část své dovolené na pláži. Muzea či historické památky tu budete hledat marně. Naopak na své si zde přijdou milovníci vodních sportů a plážových aktivit. Podél celého pobřeží najdete spoustu možností zábavy.

Výlety z Baška Voda do okolí

Baška Voda nabízí spoustu možností pro jednodenní výlety za přírodními památkami i historicky bohatšími skvosty. Níže najdete stručný přehled nejžádanějších výletů.

  • Přírodní park Biokovo
  • Návštěva Makarské
  • Jednodenní výlet do Splitu (autem nebo autobusem)
  • Jednodenní výlet do Dubrovníku (autem nebo autobusem)

Nakupování Baška Voda

Ve městě Baška Voda je několik menších supermarketů, kde seženete věci pro každodenní potřebu. V centru se nachází také řezník a několik pekáren.

Noční život v Baška Voda

Na pláži se nachází několik plážových barů, kde vám rádi připraví koktejly i nealkoholické nápoje. V letní sezóně mají některé kluby živá vystoupení DJs. Za velkými diskotékami se ale budete muset vydat do nedaleké Makarské.

Jak do letoviska Baška Voda?

Nejbližší sjezd z dálnice je Šestenovac. To je přibližně 20km od Baška Vody. Během letních měsíců počítejte s možnými zácpami na silnicích.

Pokud cestujete do Baška Voda letecky, budete přistávat na mezinárodním letišti ve Splitu. Do Baška Voda je poté možné se přepravit pravidelnými linkovými autobusy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.