7 nejlepších věcí, které můžete dělat v Řecku

Hotel vystavěný na skále, ostrov Santorini, Řecko

Červenec a srpen se dají označit jako vrchol turistické sezóny v Řecku. Jednotlivé destinace jsou přeplněné turisty, ceny stoupají až na nejvyšší hodnoty, ale atmosféra uchvátí každého. Červen a září jsou měsíce, kdy v Řecku panuje krásné počasí, ale ceny i přeplněnost jednotlivých lokalit jsou nižší. To je dobré pro ty, kteří chtějí na své dovolené ušetřit.

Pokud nemáte moc času ani peněz na to, poznávat Řecko podrobněji, zkuste některý z našich tipů. Vybrali jsme pro vás 7 nejlepších věcí, které můžete levně dělat v Řecku.

Buďte na pláži

Prostý tip, který ale nelze opomenout. Každá destinace má svá krásná zákoutí a pláže. Ty nejkrásnější se prý nachází v oblasti Chalkidiki, kde máte svoji pláž doslova na dosah jednoho kroku. Další oblíbenou plážovou destinací je Mykonos – který nabízí jednak krásné rodinné pláže tak i něco pro naturisty. Ostrov Korfu je proslulý svými osamocenými plážemi, takže pokud hledáte unik od shonu turisticky přeplněných pláží, mohla by to být ta pravá volba.

Podívejte se na východ či západ slunce na ostrově Santorini

O tomto tipu jsme dokonce psali samostatný článek (musíte vidět v Řecku: Západ slunce na ostrově Santoriny). Santorini nabízí jeden z nejkrásnějších východů a západů slunce v Řecku a dost možná i v celé Evropě.

Navštivte Akropoli v Athenách

Akropole je jednou z nejdůležitějších historických památek Řecka. Vyhraďte si alespoň jeden den na návštěvu Athén. Tajným tipem mnoha cestovatelů je prý nádherný západ slunce sledovaný ze skály.

Navštivte staré město na ostrově Rhodos

Středověké město Rhodos je jedním z nejpůsobivějších míst, které můžete během své dovolené v Řecku navštívit. Asi nejzajímavější částí je ulice rytířů, středověká cesta plně obnovena do své bývalé slávy.

Buďte jeden den v aquaparku Aqualand Korfu

Je to prý jeden z nejlepších vodních parků v Evropě. Nabízí celou řadu atrakcí a skluzavek pro ty nejmenší. Ale na své si zde přijdou i rodiče.

Projeďte se lodí mezi řeckými ostrovy

Plachtění je jeden z nejromantičtějších způsobů, jak prozkoumat řecké ostrovy. Pokud si nemůžete dovolit pronajmout jachtu, pak můžete využít trajektové dopravy mezi jednotlivými ostrovy. Je to skvělý způsob, jak poznat různá místa Řecka a jak si přivést ty nejkrásnějších zážitky.

Protancujte noc na Mykonosu

Mykonos je známý pro své vyhlášené noční kluby a mnoho turistů sem jezdí vyloženě za zábavou. Vyhlášený je například klub Cavo Paradiso. Za zábavou můžete také navštívit některou z řeckých taveren, kde hraje živá hudba a vystupují tu tradiční tanečníci.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.