Ostrov HVAR, Chorvatsko

Západ slunce na ostrově Hvar v Chorvatsku

Ostrov Hvar se nachází v Chorvatsku téměř naproti Splitu. Dostanete se na něj trajektem, který vyjíždí téměř každé 2 hodiny ze Splitu. Krásou tohoto ostrova budeme ohromeni. Né nadarmo sem jezdí movitější občané. Ostrov Hvar má totiž opravdu co nabídnout, ovšem za tuto nádheru si také lehonce připlatíte. Hlavím střediskem zde je městečko Stari Grad. To je centrem celého ostrova. Zde kotví trajekty přijíždějící ze Splitu. Ovšem Stari Grad není pouze centrem vaší další cesty, nachází se zde i úchvatné historické centrum plné památek. Na své si přijdou i milovníci procházek podél moře. Starigradský záliv má totiž celých 7km a je lemován lavičkami, obchůdky a malými přístavy pro lodě.

Na Hvaru najdete i jiné krásy na pobřeží. Kabal je krásný záliv, který má několik prstenců a vy si zde budete připadat jako někde na pustém ostrově. Nezapomeňte si s sebou vzít potápěčské vybavení. Některé pláže jsou nádherné, ale přípustné pouze pěšky. Možná proto nejsou ještě zkaženy přístupem mnoha lidí. Všude zde rostou a voní levandule a olivovníky.

Stejně jako Stari Grad je centrem historickým městečko Hvar je plnodnotným centrem zábavy. Přes den otevřených spoustu hospůdek a na odpolední občerstvení spoustu barů a stánků. Večer město ožívá. Jsou zde vyhlášené diskotéky po celém okolí. Na své si přijdou i milovníci živé hudby. Údajně se sem sjíždí i místní na večerní zábavu.

Pokud přeci jen patříte mezi milovníky klidu. Na Hvaru najdete spoustu malých vesniček, které jsou především v zátokách. I zde je možné se ubytovat u místních lidí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 odpovědí to “Ostrov HVAR, Chorvatsko”

  1. Turist napsal:

    Zde naleznete spoustu informací o ostrově Hvar!

    http://www.hvar-starigrad.eu/cz/index.html

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.