Chorvatsko 2011 – Co nás čeká a nemine

Pláž v Primoštenu, Chorvatsko

Chorvatsko bude v roce 2011 znovu jednou z předních Evropských destinací, kam se podle předpokladů vydá tento rok až 7 milionů turistů. Pokud budete jedním z nich, možná vás zaujmou následující informace o tom jak se do Chorvatska dostat, kde sehnat ubytování, co shlédnout a či jakou kulturní akci nevynechat.

Jak se dostat do Chorvatska

Existují 4 základní způsoby jak se dostat do Chorvatska a to autobusem, automobilem, letadlem a vlakem.

Letadlem do Chorvatska:

Během posledních let se značně zvýšil počet turistů přilétajících na jedno z hlavních letišť Chorvatska, Pula, Záhřeb, Zadar, Split, Rijeka a Dubrovník. Z jednotlivých letišť vás poté autobusy dovezou na místo vaší dovolené. Jedná se o rychlý a pohodlný způsob dopravy. Mezi letecké společnosti, které úřadují na chorvatských letištích najdeme například Germanwings, Ryanair, Wizzair a samozřejmě domácí Croatia Airlines.

Autem do Chorvatska:

Díky nově postavené dálnici je cesta do Chorvatska autem mnohem rychlejší a dostupnější. V hlavní sezóně si rozhodně dávejte pozor na časté kontroly rychlosti na silnicích. Připravte se také na výdaje za dálniční známku na Slovinsku a také poplatky za využívání dálnic v Chorvatsku.

Autobusem do Chorvatska:

Autobusem do Chorvatska je další z oblíbených způsobů jak se do přímořské destinace dostat. Dokonce existují pravidelné linky z okolních zemí, které využívá spousta lidí. Většina turistů ovšem využívá již předplacené autobusové zájezdy, které cestu autobusem sami zajistí.

Vlakem do Chorvatska:

Z České Republiky je bohužel cesta vlakem poměrně složitá. Ovšem například turisté z Itálie cestují do Chorvatska převážně tímto způsobem dopravy. Během letní sezóny je hojně využívána trasa Ancona – Split. Další způsobem dopravy, který Italové volí jsou Katamarány, které jsou vypravovány z Benátek, Pescari, Ancony a Bari a jejich zastávkou je 6 chorvatských letovisek, mezi kterými je Dubrovník, Zadar či Split.

Jakou lokalitu Chorvatska 2011 zvolit:

Předně než vyrazíte do Chorvatska na dovolenou v roce 2011 měli bychom si uvědomit, co od dovolené čekáte. Chorvatsko nabízí nejen levné ubytování v soukromích apartmánech či stanových kempech ale výjimkou nejsou ani super luxusních 5ti hvězdičkové hotely. Zjistěte si vaší prioritu, zda-li to jsou pláže, samotné ubytování, denní výlety, noční život, poznávání kultury, příroda, národní parky či něco zcela jiného.

Jak najít ubytování v Chorvatsku 2011

V zásadě existují dva základní způsoby jak sehnat ubytování v Chorvatsku 2011.

  1. Přes vaši lokální cestovní kancelář, která zařídí veškeré potřebné dokumenty a nabídne vám ubytování dle vašich požadavků.
  2. Druhou možností je přímá objednávka ubytování v Chorvatsku, nejčastěji realizována přes internet. Spousta vlastníků apartmánů v Chorvatsku vlastní své webové stránky, takže při troše hledání se můžete dostat k zajímavým nabídkám. Další možností je zvolit velké webové servery, které podobné nabídky sjednocují.

Co se týče posledního způsobu, máme pro vás tip, kde si můžete ubytování v Chorvatsku zajistit výběrem z několika desítek nabídek. Stačí využít níže umístěný formulář, připravený k vyhledání vhodného ubytování v Chorvatsku.

Kempování v Chorvatsku 2011

Chorvatsko je oblíbenou kempinkovou destinací. Na výběr máte různé druhy kempů, mezi ty nejoblíbenější a nejnápaditější patří rozhodně kemp Oliva, Rabac či kemp Galeb, Omiš. Připravte se na trochu vyšší ceny než například v Itálii, ale i tak lze najít ubytování v kempu za příjemné ceny.

Kulturní akce v Chorvatsku 2011

Během letní sezóny kdy do Chorvatska přijíždí nejvíce turistů pořádají agentury různé kulturní akce. Některé se konají každoročně a mají tak svoji historii, některou jsou naopak k vidění pouze 1x za život. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější akce, které se budou v Chorvatsku konat během letní sezóny 2011.

  • Březen / Duben – Show lodí ve Splitském přístavu se koná každým rokem
  • Červenec / Srpen – Histria Festival v Pule. Taneční a hudební vystoupení s mezinárodním zastoupením
  • Červenec / Srpen – letní festival ve Splitu. Muzika, balet, umění to vše po celý měsíc.
  • Červenec – Zahradní festival v Zadaru, hudební vystoupení, několika pódií
  • Srpen – Mezinárodní filmový festival Motovun

To je pouze krátký výběr akcí, během léta se koná téměř každý týden nějaká speciální akce při příležitosti různých událostí. Chcete-li se dozvědět více o kulturních akcích, napište nám do diskuse, a pokud bude zájem velký, rádi pro vás připravíme článek věnující se pouze kulturním událostem Chorvatska 2011.

Doufáme, že jsme vám alespoň trochu přiblížili to, na co se můžete těšit při vaší další dovolené v Chorvatsku. Chcete-li něco doplnit, využijte k tomu formulář pod tímto článkem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.