4 nejdůležitější pravidla pro výběr ideální dovolené

Koh Tao Thajsko

Vybrat dovolenou, to není jen tak. Možná se vám už někdy stalo, že jste vyrazili, ale chvíle volna jste si neužili tak, jak jste si představovali. Důvod? S největší pravděpodobností jste udělali chybu ve výběru. Poradíme vám, jak nad volbou dovolené uvažovat, abyste vždy byli maximálně spokojeni.

1. Nespěchejte s výběrem lokality

Mnoho lidí se při výběru dovolené nechá unést dominantní nabídkou na trhu a vybírá jen z běžných zájezdů. Vyrazit do Itálie, Chorvatska či Španělska má sice své kouzlo, ale je třeba vědět, že za stejnou cenu si lze dovolenou užít i v exotických destinacích jako je Egypt, Djerba, Turecko aj. Nejdříve se proto zaměřte na lokalitu a pečlivě prozkoumejte její možnosti.

2. Nedělejte kompromis mezi cenou a kvalitou

Možná i vás napadlo, že na dovolené ušetříte. Pak se vám ale může lehce stát, že budete otráveni, protože budete muset na dovolené vařit, budete spát v nepohodlné stanu, budete daleko od moře apod. Pokud si chcete dovolenou užít, nešetřete na ní. Dobrá zpráva je, že i zájezdy s all inclusive jsou dnes k dostání za velmi příznivé ceny. Chcete-li ušetřit a přitom si užít komfort, sledujte hlavně nabídky first a last minute.

3. Bavit se musí všichni

Vyrážíte-li na dovolenou se svou rodinou či partou přátel, vždy musíte zájezd vybrat tak, aby cílová destinace nabídla vyžití pro vás všechny. Zajímejte se proto o vybavení letoviska, o možnosti výletů apod.

4. Nabídky si srovnejte

Nikdy se neomezujte na nabídku jedné cestovní kanceláře. V ČR jich působí desítky, díky čemuž je nabídka se zájezdy rozmanitá. Ke srovnání zájezdů doporučujeme využít portál NewTravel.cz. Zde si jednoduše srovnáte zájezdy od 105 ověřených cestovních kanceláří. Díky tomu velmi snadno vyberete zájezd, který bude odpovídat vašim představám. Zájezdy je možné vybírat podle ceny, destinace, délky pobytu a dalších kritérií.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “4 nejdůležitější pravidla pro výběr ideální dovolené”

  1. Tomáš napsal:

    Hlavně bych dal na doporučení. Pokud Vám dovolenou doporučí známý, tak je pravděpodobné, že ubytování bude kvalitní.
    Last minute nemusí být vždy výhra. Horší hotely se takto mohou zbavovat volných míst.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.