5 nejkrásnějších chorvatských ostrovů

Západ slunce na ostrově Hvar v Chorvatsku

Jen kousek od chorvatského pobřeží najdete nespočet krásných ostrovů a ostrůvků, z nichž každý nabízí svá jedinečná specifika, atrakce a památky. V Chorvatsku existuje více než tisíc ostrovů různých velikostí, od malých skalnatých ostrůvků až po ostrov Cres, který je 20tým největším ostrovem ve Středozemním moři. Podívejte se na naši hitparádu nejkrásnějších chorvatských ostrovů.

Cres

Jeden z největších ostrovů v Jaderské moři. Kopcovitý ostrov Cres nabízí velkolepou nabídku oblázkových pláží a překrásných zátok. Mezi nejpozoruhodnější atrakce ostrova patří vnitrozemské sladkovodní jezero Vrana. Tento unikátní přírodní jev je ve skutečnosti jedním z nejhlubších sladkovodních jezer ve východní Evropě. Vodní sporty, potápění či pěší turistika jsou oblíbenými aktivitami na Cresu.

Brač

Velký ostrov Brač se nachází jen kousek od pobřežního města Split. Se svými zvlněnými kopci, izolovanými zátokami, čistou vodou a všudypřítomnými borovicemi a fíky, je Brač oblíbenou turistickou destinací. Najdeme tu celou řadu atrakcí. Jmenujme například Dračí jeskyni na jižním konci ostrova, ostrovní muzeum v obci Škrip či slavnou pláž Zlatni Rat u Bolu. Vidova Gora Mountain je nejvyšší horou v celé oblasti a rozhodně stojí také za návštěvu. Mezi oblíbené aktivity ostrova Brač patří windsurfing, kite surfing, potápění a navštěvování četných soukromých oblázkových pláží.

Korčula

Od pevniny je ostrov Korčula oddělen úzkým průlivem. Jedná se o nejlidnatější chorvatský ostrov jehož hlavní město nese stejný název jako jméno ostrova – Korčula. Často je místo přezdíváno jako „malý Dubrovník“. Toto starobylé město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na chorvatském pobřeží, které je známé pro svou jedinečnou architekturu. Jednou z hlavních atrakcí ostrova je údajné místo narození mořeplavce Marca Pola. Nejkrásnější stavbou je katedrála svatého Marka, postavená v goticko-renesančním stylu a dokončena v 15. století.

Vis

Krásný, ale vzdálený ostrov Vis je znám pro své dlouhé historické vinohrady, což je samozřejmě místo, které musí navštívit každý milovník vína. Izolace od davu turistů udržela na ostrově Vis své kouzlo a styl života již od roku 1950. Ostrov Vis je ideálním místem pro turisty, kteří hledají pravé „Středomoří“ jako kdysi bývávalo. Krásné křišťálově čisté moře, dech beroucí izolované pláže a historické památky jsou největšími atrakcemi.

Hvar

Západ slunce na ostrově Hvar v Chorvatsku

Západ slunce na ostrově Hvar v Chorvatsku

Vítězem a naším favoritem v seznamu 5 nejkrásnějších ostrovů Chorvatska vítězí středověký Hvar. Tento mírně vlnitý ostrov s velkolepými plážemi, svěžími vinicemi a pulsujícím nočním životem je ideálním místem pro dovolenou. Procházet se tu můžete středověkými uličkami s impozantním opevněním, které svědčí o dávné minulosti ostrova. Město Hvar může být nejúžasnější město na ostrově, ale Stari Grad, nejstarší vesnice na ostrově či Jelsa rozhodně stojí také za vaši návštěvu. Pokud hledáte dávku dobrodružství, zvažte výlet na souostroví Pakleni u města Hvar nebo se projděte po jižních útesech a vychutnejte si středomořskou kuchyni v některé z místních taveren.

Jaký je vás nejoblíbenější chorvatský ostrov? Podělte se s námi! Pokud máte zájem o nabídku zájezdů do Chorvatska, podívejte se na naši nabídku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.