Nejkrásnější korálové útesy na světě

Ostrov Bora Bora, Francouzská Polynésie

Potopte se do křišťálově čistých vod a objevujte barevný podmořský život korálových útesů. Podmořských zahrad, kde se každý den odehrává boj o život a kde každý den lze spatřit takovou nádheru, jakou si člověk jen těžko představuje. Korálové útesy, patří mezi základnu dovolené s potápěním. Pojďme se společně podívat na nejkrásnější korálové útesy na světě.

Velký bariérový útes v Austrálii a Bariérový útes v Belize patří mezi ty vůbec nejpůvabnější korálové útesy na světě. My dnešní seznam pojmeme trochu netradičně a budeme se věnovat těm méně známým a neméně krásným útesům.

Reef Palancar, Mexiko

Nachází se na jihozápadní straně ostrova Cozumel při pobřeží poloostrova Yucatán. Ohromující Palancar Reef je atrakcí Cozumelského národního parku. Známý je zejména pro obrovské korálové hlavy, které mohou dosahovat velikosti bytového domu. Skládá se ze čtyř samostatných korálových útesů, kde je možné obdivovat širokou skálu živočichů včetně želv, rejnoků, barakud, humrů, nemluvě o kaleidoskopu barevných ryb. Reef Palancar je druhý největší útes na světě. Nejlepší měsíce pro potápění jsou od března do srpna. Vhodné pro potápěče do hloubky 50 – 110 stop.

Grand Central Station a Chimneys, Fidži

Fidži je známo jako jedna z nejlepších potápěčských lokalit na světě. Grand Central Station a Chimneys právě mezi taková místa patří. Nachází se přímořské rezervaci Namena. Místo je známé pro své korálové věže s měkkými korály, které se hemží pestrobarevnými rybami a fantastickou viditelností – 50-60 stop v období dešťů a až 100 stop v období od května do srpna.

Raja Ampats, Indonésie

Indonésie je různorodá země s více než 17 000 ostrovy. Všechny nabízí majestátní přírodu a to jak na povrchu země tak i pod mořskou hladinou. Raja Ampats se nachází na severozápadním cípu Indonésie a v překladu název doslova znamená „čtyři králové“. Skupina úžasných ostrovů s řadou míst k prozkoumání tzv. měkkých i tvrdých korálů, mělkých útesů a jeskyň.

Andaman Sea Reefs, Indie

Andaman Sea Reefs se nachází na severozápadním cípu indického oceánu. Andamanské moře je jednou z nejvíce studovaných oblastí korálových útesů na světě. Potápěči z celého světa přichází, aby viděli krásu ležící ve vodách Andamanského moře a plavali tu například vedle želv, moronů a dalších živočichů, které jsou chráněny statusem národního parku.

Seznam nejkrásnější korálových útesů není podmíněn pouze výše zníměnými zeměmi, ale vyjmenovat tu všechny nádhery světa by zabralo notnou dávku trpělivosti. Vyjmenujte tedy alespoň ve zkratce další místa u kterých se zaručeně nebudete nudit. Je jím například Planet Rock v Papui-Nové Guineji , Tubbataha Reef ve Filipínách, Aldabra Atoll na Seychelách a desítky dalších. Jedinou věc, kterou by jste měli právě teď udělat, je opustit shop každodenního života naplánovat si výlet do některé z těchto úžasných destinací, kde zažijete dobrodružství plné nezapomenutelných momentů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.