Opravdová exotika – Panama, Střední Amerika

Chcete-li zažít opravdovou exotiku, máme pro vás celkem zajímavý tip. Navštivte zemi, která byla po dlouhá léta brána jako jedna z nejnebezpečnějších. Navštivte Panamu. Panama leží ve Střední Americe a její hlavním město Panama city je dnes kosmopolitní a turisty vyhledávané letovisko. Leží přímo na uměle vybudovaném Panamském průplavu, který spojuje Atlantický a Pacifický oceán.

Panama city se také přezdívá „Las Vegas“ Střední Ameriky. Najdete tu desítky barů, kaváren, restaurací, ale také kasin. Rozhodně by jste si neměli nechat ujít největší a nejdelší ulici v Panama city Balboa Avenue.

Vzhledem k tomu, že se v Panamě nachází deštný tropický prales, vaší pozornosti by neměl uniknout ani zdejší národní park (Metropolitan natural park). Ten se nachází na ploše 2650 km čtverečních. Nabízí úchvatnou podívanou a ojedinělý zážitek při pozorování stovky druhů zvířat a rostlin, přičemž některé druhy jsou viditelné pouze v Panamě.

Pokud patříte mezi vyznavače architektury a historie zároveň, vaše zastávka bude nejspíše v Casco Antiguo, kde najdete budovy z dob, kdy to tu osídlili kolonie Francouzů, indiánů a Afričanů. Ozdobou je krásný kostel. Panama la Vieja je dalším historickým skvostem. Jedná se o první objevené město na pobřeží Pacifického oceánu. Najdete zde ruiny staré katedrály.

Pláže v Panamě

Panama pohled na moře z balkónu

Panama pohled na moře z balkónu

Panama se nachází ve skvělé strategické pozici. Jednak spojuje dva oceány (Pacifický a Atlantský) ale také by se dalo říci, že spojuje dva rozdílné kontinenty Jižní a Severní Ameriku. Dost ovšem historie a polohy Panamy. Pojďme relaxovat. To je možné na spoustě bílých písečných plážích, palmových hájích při nezapomenutelném západu slunce. Mezi nejlepší pláže v Panamě patří Punta Chame Bay, Playa Blanca de Portobelo či vůbec nejnavštěvovanější pláž Cayo Slipper. Téměř na všech plážích jsou velice dobré podmínky pro potápění a šnorchlování, to vše v průzračně čisté modré vodě a v obklopení bílých korálových útesů.

Prožijte výtečnou exotickou dovolenou v Panamě.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.