Dovolená ve Španělsku

Dovolená ve Španělsku

Španělsko má v každém případě co nabídnout. Už samotná historie k tomu jasně vybízí. Stát ležící na Pyrenejském poloostrově obklopen Středozemním mořem je stále monarchií. Již od roku 1469. Ale na rozdíl od Velké Británie kvůli Evropské Unii přijali Euro. Takže zde není žádný problém s placením. Ceny tu jsou poněkud vyšší. Ale samozřejmě na úkor pohodlnosti, kterou bez potíží dokáže nabídnout.Dovolená ve Španělsku může být příjemnou vzpomínkou. Nemůže sice nabídnout tak početnou soustavu historických památek, jako například Turecko, zato se pyšní řadou světových unikátů, které v jiných zemích nemáte šanci naleznout. Dejme příklad jedné z nejznámějších španělských staveb: Sagrada Família. Stavební práce na něm začaly v roce 1882, a prakticky trvají dodnes. Věže jsou k stavbě stále přistavovány a tak se turisti k této stavbě rádi znovu vrací, jelikož rok co rok dokáže nabídnout jiný pohled na ní. Není to ale jen tento chrám, jež tak ozvláštňuje španělskou zem. Je tu řada historicky skutečně hodnotných měst jako například Córdoba, Sevilla nebo Granada. A samozřejmě řada dalších. Kdo hledá, určitě si to svoje najde. Každé je totiž vskutku originální a osobité. Pyrenejský poloostrov byl totiž od pradávna obýván muslimy, později židy a nakonec křesťany. Ti Španělsko měli jako jednu z nejdůležitějších křesťanských bašt a také je to díky historickým památkám dobře znát.

Každopádně pro pohodlnější turisty Španělsko nabízí dvě turisticky atraktivní oblasti. Ta první je na jih od Barcelony k Valencii. A ta druhá na severu Španělska. Mluvím o Baskitsku, které je svou krásou opravdu pověstné. Jenže i nebezpečné. Sídlí zde totiž teroristická organizace ETA, která má za sebou celou řadu teroristických útoků z důvodu odtrhnutí Baskitska od Španělského království. Což na plat, země je to nádherná.

Byla by škoda se bavit o dovolené ve Španělsku a neříct si něco o hlavním městě Madridu. To, se svými třemi miliony obyvatel, leží přesně uprostřed Pyrenejského poloostrova. Co může nabídnout? Madrid byl postaven již v 9. století, i když se hlavním městem stal až v roce 1561. Nachází se zde palác, který založil zakladatel města, arabský emír Muhammad I. V minulosti dokonce i vyhořel. Ale Španělé ho přestavěli a v dnešní době je velikostně desetkrát větší než londýnský Buckingham Palace. Tento Palacio Real, jak je ve Španělsku nazýván, v dnešní době slouží krály jen pro reprezentativní účely a je dominantou města. Palác samotný je nakonec kompletně obklopen nádhernými parky. Nakonec dodám, že naproti paláci stojí jeden z největších kostelů světa, katedrála Santa María la Real de La Almudena. V blízkosti centra se nachází jedna z největších muzeí a galerií umění světa: Museo del Prado. Sbírka obsahuje více než 5000 maleb, 2000 fotografií, 1000 mincí a medailí a téměř 2000 dekorativních předmětů. Sochařství je zde zastoupeno více než 700 sochami. Malby malířů takových jmen jako Francisco Goya, Rafael, Peter Paul Rubens a další. A to samozřejmě není vše. Vidíte, že hlavní město nabízí skutečně celou řadu možností, jak strávit příjemný víkend v cizině.

Ale to bych odbočil od daného tématu proč vlastně strávit dovolenou ve Španělsku. Důvodů je ihned několik. Především jedinečná kultura, která si prošla všemi současnými náboženstvími. Vězte, že to co naleznete ve Španělsku, jen tak někde neobjevíte. Pro turisty s drsným žaludkem tu jsou býčí zápasy, na které jsou tamní obyvatelé patřičně hrdí, i když kdekdo nad tím bude přemýšlet, kam Španělům odvál rozum. Pokud ale nemáte žaludek na zdejší tradice, můžete navštívit zápas jedné z nejlepších fotbalových lig na světě. Barcelonské i Madridské kluby dokonce nabízí turistům kompletní prohlídky stadionů. Pokud ani to Vám nevyhovuje, můžete si v malém městečku Buňol, kousek od Valencie, zařádit poslední týden v sprnu, na rajčatové bitvě, kde nikdo nikoho nešetří. Možností, které Vám Španělsko nabízí je skutečně mnoho. Možná je trošičku dražší, ale Vy si snad myslíte, že je na tom Chorvatsko v dnešní době lépe?

Vyberte si svou dovolenou ve Španělsku již nyní.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.