Marbella, Španělsko

Staré město Marbella

Na pobřeží středozemního moře leží turisticky populární letovisko Marbella. To se nachází v Andalusii ve Španělsku v oblíbené lokalitě Costa del Sol a dnes láká turisty ze všech koutů planety na své báječné písečné pláže.

Hlavní atrakcí starého města je náměstí Orange se spoustou historických budov. Jeho historie sahá až do roku 1485 a najedeme zde takové budovy jako například kapli Santiago, starý guvernérský dům či radnici se slunečními hodinami postavenou v roce 1568.

Nejdůležitější budovou pro Marbellu je ovšem kostel Panny Marie vybudovaný již v 17. století. Jeho vchod zdobí červený kámen v barokním stylu. Uvnitř kostela můžeme nalézt varhany postavené v roce 1972 až 1975 z 5000 kusů cínu, mědi a dřevěného potrubí.

TIP: Zájezdy Španělsko

Další vaší zastávkou při návštěvě města Marbella by mohli být římské lázně objevené teprve v roce 1926 i přesto, že jejich stáří se odhaduje dokonce na 3. století. Římská architektura je v lázních vidět na každém kroku, ať už se jedná o malby na podlaze či samotnou architekturu celého objektu. Bazén byl hluboký 1,2 metrů a na podlaze můžeme najít obraz medusy se 4 hlavami hada a dalšími dvěma kolem krku.

Moderní Marbella

Marbella

Marbella

Marbella nenabízí pouze historické bohatství, ale má co nabídnout i dnešním moderním turistům. Četné jsou tu různé zahrady a parky. Mezi ty největší a nejkrásnější patří Nagueles Park, Parque de las Medranas, Parque de la Constitution a La Alameda. Parků je to mnohem více, město se totiž řídí heslem, že každá volná plocha města by měla být poseta zelení, květinami a stromy. Pokud se vydáte na El Mirador, budete uchváceni krásným výhledem na celou Marbellu.

Mezi dalšími oblíbenými atrakcemi Marbelly můžeme najít muzeum umění, kde najdete díla Picassa, Miróa či Tapies. Muzeum se nachází v bývalém paláci Don Alonso de Bazán. Turisté také často navštěvují muzeum bonsají s názvem Bonsai Muzea Marbella.

Marbella je krásné letovisko, dokazují to nejen historické památky, ale také dostatek možností jak využívat své volné chvíle. Zajít tak můžete do některé z kaváren, restaurací a barů. Marbella je dokonce proslavena svými skvělými možnosti nákupů v místních obchodních centrech. Ještě více je ovšem proslavená díky svým divokým nocím. Podél promenády Puerto Banus a Golden Mile totiž naleznete luxusní bary a noční podniky, kde se baví stovky lidí z celého světa.

Chcete-li se dobře najíst, navštivte Puerto Banus Marina, kde můžete pod širým nebem pozorovat příjíždějící jachty do přístavu nad sklenkou kvalitního vína a dobrého jídla.

Marbella je zkrátka krásné letovisko Costa del Sol. Pokud nevíte kam vyrazit na dovolenou, Marbella by mohla být jedním z vašich tajných tipů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.