TOP 10 letních destinací dle Invia.cz

Největší prodejce zájezdů na internetu společnost Invia.cz zveřejnila dle jejich interních statistik top 10 nejoblíbenějších destinací pro červenec.

Invia prodává zájezdy několika desítkám cestováních kanceláří včetně možnosti objednat zájezd u německých cestovních kanceláří. I proto je tato statistika velice zajímavá a v některých případech i překvapivá.

Na prvním místě se a pro mě velice překvapivě umístilo Řecko, které za sebou nechalo i takovou top destinaci jako je Chorvatsko. Je vidět, že i v době Řecké krize tato destinace láká, a to především dobrými cenami zájezdů, ale také kvalitním službami, které tu jsou pro turisty připravené. Bohužel není zcela jasné, kam až jsou schopní Řekové zajít, bohužel stávky jsou stále častější.

Na třetím místě se umístila Itálie, což rozhodně překvapení není, společně s Chorvatskem je to totiž nejdostupnější země, kam se dá vyjet na dovolenou autem. 4. místo zaujímá cenově nejvýhodnější Bulharsko, kde za opravdu skvělé ceny seženete nadprůměrnou dovolenou u moře. Páté, šesté a sedmé místo zaujaly severoafrické státy Tunisko, Egypt a Turecko ležící převážně v Malé Asii. Zde najdete klasiku za dobrou cenu, výhodné all inclusive zájezdy jsou vhodné pro skvělou relaxaci bez jakýchkoliv starostí.

Poslední trojice není také nikterak překvapivá. 8. místo zaujalo Španělsko a myslím si, že pouze díky tomu, že se nachází pro nás příliš daleko. Nebýt takové dálky, rozhodně by bylo Španělsko navštěvovanější. Až 9. místo zaujala Česká Republika, je to ovšem způsobeno tím, že většina lidí si dovolenou v Čechách obstarává sama bez pomoci cestovní kanceláře. Desátou nejoblíbenější destinací českých turistů je Francie, především její jižní pobřeží a symbol Paříž.

Celkem mě překvapila absence Slovenska. Je možné, že i na Slovensko čeští turisté nepotřebují pomoc cestovní kanceláře a své ubytování si zajišťují sami. Kompletní statistiky jsou spočítány dle prodejnosti jednotlivých zájezdů.

V minulé článku také přišel server Podnikatel.cz se zajímavou statistikou. Prodejnost zájezdů přes cestovní kancelář využívá 52% Čechů. Ze 4,5 milionu prodaných dovolených v minulém roce se hned přes 2 miliony dovolených prodalo jako zájezd od cestovní kanceláře. Zajímavostí je i to, že 70% zájezdů se prodává v období letních dovolených tedy od června do září.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 odpovědí to “TOP 10 letních destinací dle Invia.cz”

 1. Radek napsal:

  Zajímavý rozbor, pouze bych podotkl, že Turecko není v Africe, ale to jste se určitě překlepl jen omylem.

 2. admin napsal:

  Děkujeme za připomínku, již jsme tento údaj upravily tak jak má být.

 3. Marcela napsal:

  A kolik destinaci ma invia celkem?

 4. admin napsal:

  Invia prodává zájezdy do celého světa, tedy na jakoukoliv destinaci si vzpomenete.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.