Cayo Guillermo, oblíbený resort na Kubě

Cayo Guillermo je oblíbeným střediskem mnoha turistů. Toto středisko můžeme nalézt na severu Kuby blíže Mexickému zálivu. Nachází se 2 km od známé pláže Cayo Coco a je ideálním místem především pro relaxaci v klidném prostředí. Čekají tu na vás výborné podmínky pro tu pravou dovolenou a to především díky průzračně čisté a teplé vodě, ale také díky mořskému životu, kterým se to tu v korálových útesech jen hemží. K dispozici máte v tomto resortu až 16 km písečných pláží.

Pláže na Cayo Guillermo

Především pláže. Těch je tu opravdu mnoho, všechny jsou pokryty krásným bílím pískem. Mezi nejoblíbenější a zároveň i nejdelší pláže patří Flamenco Beach, Playa El Paso, Playa del Medio a Playa Larga. Na nich najdete bezpočet barů, kde vám namíchají ty nejlepší koktejly široko daleko. Kuba je koktejly, plážemi a krásnými dívkami proslulá.

Potápění na Cayo Guillermo

Cayo Guillermo je vhodné pro potápění a šnorchlování. Zdejší podmořský život totiž nabízí opravdu úchvatný pohled. Naleznete zde jeskyně, různé druhy korálů ale také spoustu ryb, které není možné jinde ve světě nalézt. Potápěči si tak přijdou na své. Představte si pohodové šnorchlování s pestrobarevným světem pod vámi, po této „těžké“ fušce si zajdete na vychlazený koktejl do některého z plážových barů. Koktejly je Kuba opravdu pověstná, hlavně díky Kubánskému rumu ze kterého může chutnat pravé kubánské Mojito opravdu výtečně.

Počasí na Cayo Guillermo

Počasí tu na vás čeká opravdu tropické a to především v letním období od května do října, kde se můžete ohřát při průměrné teplotě až 33°C. Zimní období zde panuje od listopadu do dubna ale i tak se zde ohřejete příjemnými 27 °C. Kuba a lokalita Cayo Guillermo je tak vhodná i pro zimní dovolenou u moře. Pokud se vydáte do této oblasti v průběhu května až září, může vás překvapit období dešťů, které ale nejsou příliš dlouhé.

TIP: Last minute Kuba

Co se týče kultury Kuby a regionu Cayo Guillermo, můžete se kochat místní atmosférou a to především ve dvou městech Moron City a Ciego de Avila.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, Cayo Guillermo nabízí opravdu parádní dovolenou s neuvěřitelnou pohodou a relaxací. To je asi hlavní předností celé Kuby a této lokality.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.