Dovolená na Španělském ostrově Lanzarote

Ostrov Lanzarote se nachází u pobřeží severní Afriky společně s dalšími sedmi ostrovy, které jako celek tvoří Kanárské ostrovy. Díky skvělým klimatickým podmínkám se jednotlivé ostrovy staly nedílnou součástí mnoha turistů, kteří sem jezdí vychutnávat zdejší příjemné podmínky pro dovolenou. Ostrovům se také přezdívá Evropská Havaj.

Kanárské ostrovy jsou využívány v cestovním ruchu od roku 1970 a dnes jsou druhou nejnavštěvovanější lokalitou ve Španělsku. První místo zaujímá Katalánsko.

Ostrov Lanzarote je ze všech sedmi Kanárských ostrovů ten nejsušší. Nachází se totiž poměrně daleko na východ od ostatních ostrovů. To má za následek nižší srážky a vyšší sucho. Na ostrově je také daleko více vidět sopečná činnost, která tu na ostrově zanechala jasné známky. V roce 1730 zde proběhla série mnoha vulkanických výbuchů a tak je část ostrova pokryta magmatem. Hlavním město se jmenuje Arrecife, a je to zároveň město největší. Celková rozloha ostrova činní necelých 850 kilometrů čtverečních.

Dovolená na Lanzarote

Lanzarote je dnes především oblíbenou turistickou destinací. Na rozdíl od ostatních ostrovů se na něm nachází zlatý písek místo černého. Říká se také, že jsou na Lanzarote dvě nejhezčí pláže Kanárských ostrovů a to Famara a Papagayo.

Najdete tu velké možnosti ubytování a to od luxusních hotelů po méně cenově náročné ubytovací zařízení. Nejlepším místem pro vaši dovolenou na Lanzarote je Playa Blanca nacházející se na jižním cípu ostrova. Zde totiž panuje příjemné mikroklima a to i zimních měsících. Mezi další oblíbené destinaci patří hlavní město Arrecife a Puerto del Carmen.

V případě příjemné dovolené na Lanzarote nezapomeňte navštívit známý národní park Timanfaya, na kterém najdete pozůstatky vulkanické činnosti a stále ještě aktivní sopku.

TIP: Dovolená Španělsko

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Dovolená na Španělském ostrově Lanzarote”

  1. Petra napsal:

    Na Lanzarote jsem byla několikrát a určitě doporučuji. Pčíští rok pojedu zas.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.