Kam v zimě k moři

Plavky

Nebaví vás české zimní počasí? Jste unaveni z šedi a chladivého počasí? Stýská se vám po slunečních paprscích? Pak se vydejte na místa, kde je teplo, kde si vychutnáte koupání v moři a polehávání na písečných pláží. Pojďte se společně s námi podívat na to, kam v zimě k moři. Objevíme kouzla Afriky, exotického Karibiku i luxusní Asie.

V minulém roce vycestovalo v zimě k moři 120 000 českých turistů. Není tedy nic neobvyklého, pokud vyrazíte k moři v zimních měsících také. I letos se očekává, že desítky tisíc turistů navštíví protřelé destinace jako je Thajsko, Kuba, Dominikánská Republika, Spojené Arabské Emiráty či Egypt.

Thajsko – jednička mezi exotikou

Česká jednička mezi exotickými destinacemi táhne především v zimě. Zajímá vás, co sem láká tisíce Čechů? Je to především kombinace levných a dostupných služeb, ale také nádherné a teplé moře, krásné palmy, okouzlující příroda a fantastické zážitky, historie i kultura. Thajsko má všechno najednou.

V zimě tu u moře můžete očekávat více jak 30 °C a to především v období listopadu až února. Nejčastěji lidé míří do těchto lokalit: Bangkok, Pattaya, Phi Phi, Krabi, Phuket, Koh Samui a Koh Chang.

Spojené Arabské Emiráty již bez víza

Jeden z letošních hitů kam v zimě k moři budou Spojené Arabské Emiráty. Může za to také fakt, že od 22.3.2014 byla zrušena vízová povinnost pro 13 členských států Evropské Unie, mezi nimiž nechybí ani České Republika. Občané EU nyní získají vstupní vízum zdarma (namísto ceny 2 500 Kč). Dá se tedy očekávat, že ceny zájezdů do SAE budou výhodnější než kdykoliv dřív. Bude se také moci cestovat last minute s odletem do druhého dne. Dosud bylo nutné čekat na vyřízení vízových povinností až 1 týden.

V zimě je v SAE až 30 °C. Teplota moře v SAE se pohybuje kolem 24-26 °C.

Dominikánská Republika a Kuba – pravý karibik

Vyhřátá Dominikánská Republika je stálou a velmi oblíbenou destinací, kam zmizet v zimě k moři. Stabilně nabízí průměrné teploty 30 °C ve stínu a naprosto úchvatné teploty moře kolem 26-28 °C. Sezóna tu probíhá od listopadu do dubna, kdy je období sucha a nejkrásnější počasí. Zima je také období, kdy pominula doba hurikánů.

Přidáme-li fakt, že v Dominikánské republice to vypadá jako v ráji na zemi, budete chtít odletět už zítra. A taky můžete, prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů ZDE.

Podobné, ba dokonce ještě vyšší teploty nabízí druhá karibská destinace – Kuba. Průměrně je tu v zimě 30-31 °C, přičemž teplota moře se pohybuje 25-27 °C. Nabídka zájezdů ZDE.

Egypt – nejbližší destinace

Egypt je jednou z nejbližších destinací, kam se lze vydat k moři v zimě s ohledem na koupání. V listopadu a prosinci se tu teploty pohybují kolem 25-27 °C. Leden a únor bývá počasí spíše jarní s průměrnými teplotami kolem 23 °C. V březnu a dubnu teploty znovu stoupají na průměrných 25 °C.

Počítejte s tím, že teplota moře bude v rozmezí 22-25 °C. Záleží na vaší cílové destinaci a také na aktuálním počasí.

Další oblíbené destinace, kam v zimě na dovolenou:

  • Venezuela (Isla Margarita) – Oblíbená vzdálená exotika, průměrné teploty vzduchu 30-31 °C. Teploty moře kolem 28 °C.
  • Mexiko – oblíbené letovisko Cancún. Průměrné teploty 29-32 °C s teplotou moře 25-27 °C.
  • Keňa – láká především safari, ale také svých bělostnými plážemi. Průměrné teploty vzduchu 32-33 °C, teplota moře 27-28 °C.
  • Zanzibar – ostrov koření, kousek od pobřeží Tanzanie. Průměrné teploty vzduchu 31-32 °C, teplota moře 27-28 °C.
  • Kapverdské ostrovy – hit minulého roku společně s dovolenou v Senegalu. Jen 4-5 hodin letu vzdálená exotika. Průměrné teploty vzduchu 25-28 °C, teplota moře 21-23 °C.
  • Kanárské ostrovy – panuje tu jarní počasí, ideální na cyklovýlety, pěší turistiku či poznávání. Průměrné teploty vzduchu 22-24 °C, teplota moře 18-21 °C.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.