Ostrovy Karibiku – Aruba

Hlavní město Aruby Oranjestad

Aruba patří mezi jedny z nejkrásnějších ostrovů Karibského moře. Také je jedním z nejprestižnějších resortů na světě. Nádherné písečné pláže, krásná příroda, pohodový život, luxusní hotely to vše v průzračně modrém a příjemném moři. Chceteli do ráje vyražte na Arubu.

Uprostřed karibského moře leží krásný nevelký ostrov Aruba s rozlohou cca 185 km čtverečních, délkou cca 30 km a šířkou cca 10 km. Poznáte jej hlavně díky architektuře, kterou tu zanechali Nizozemci. Jasné barvy domů tu na váš září (viz. obrázek nahoře). Typické pro ostrov Aruba je také skalnaté pobřeží, písečné duny a krásné pláže. Hlavním městem, kde najdete především zmiňované jasně barevné domy je Oranjested (viz. horní obrázek) což už samo o sobě je nizozemské slovo (ve fotbale se nizozemcům přezdívá Oranjes).

Myslíte si, že na tak malém ostrově jako je Aruba muže být nuda? Pokud si myslíte že ano, jste na velkém omylu. Aruba je jedním z nejlepších a nejkrásnějších resortů na světě. O zábavu je zde postaráno plnými doušky a tak si můžete vychutnat nejrůznějších vodní sporty a aktivity včetně potápění. Na své si přijdou i milovníci sportu. Především tenis a stále více oblíbenější golf jsou sporty číslo 1 na Arubě.

Pokud si chcete udělat výlet po ostrově budete ohromeni vynikající dostupností všech koutů. Říká se, že infrastruktura na ostrově je vůbec ta nejlepší v celém Karibiku. Večerní život je tu opravdu pestrý od návštěvy kasina po noční kluby, diskotéky a bary. To je zkrátka ráj na zemi, Karibik. Přejeme krásnou dovolenou a nezapomeňte poslat vaše fotky 😉

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.