Moderní dovolená aneb eurovíkend ve velkoměstě

Říká se, že čas jsou peníze. V dnešní moderní době to platí dvojnásob. Možná si i z tohoto důvodu spousta lidí nemůže dovolit vyrazit na týdenní či čtrnáctidenní dovolenou. Zkrátka na to nemají čas. Právě z tohoto důvodu jsou připravovány tzv. Eurovíkendy, které mají za úkol turisty zavést do známé evropské metropole, kde by měli zažít skutečné zážitky a relaxaci. Eurovíkendy jsou určeny lidem, kteří si nemohou dovolit plnohodnotnou dovolenou a to především z časových důvodů.

Mezi doporučované eurovíkendy patří eurovíkend Istanbul, Paříž, Brusel, Athény, Řím či Petrohrad.

Eurovíkend Brusel

Oblíbený je eurovíkend Brusel a to díky připraveným programům, které tu na vás čekají. Po zakoupení zájezdu jste letecky přepraveni do „hlavního“ města Evropy, kde sídlí orgány Evropské Unie, do Belgického Bruselu. Během tří dní je pro vás připraven lákavý program. Navštívíte 30 km vzdálené město Gent, kde na vás čekají především historické památky jako katedrála Sv. Bavona, hrad Gravensteen či se necháte svézt lodí po kanálech Gentu. Připravena pro vás bude okružní jízda a pěší poznávání Bruselu a jeho největších atrakcí, mezi něž patří například náměstí Grand Palace, královský palác atd. Zastavit se můžete v některé z restaurací, kaváren a cukráren v ulici Petite Rue des Bouchers. Brusel je moderní město, které má rozhodně co nabídnout.

Eurovíkend Istanbul

Poznejte největší turecké město Istanbul během prodlouženého víkendu. Můžete poznávat místní památky, kterých je tu opravdu velké množství a nebo poznejte dnešní Istanbul v jeho plné kráse. Mezi oblíbené památky, které turisté často navštěvují patří především chrám Hagia Sofia, palác Topkapi, velký bazar Grand bazaar či Sulejmanova mešita. Záleží na vašem výběru, ale jedno je jisté. Eurovíkend v Istanbulu si opravdu užijete na plné obrátky. Na obrazku zcela nahoře můžete vidět noční Istanbul v plné kráse.

Eurovíkend Athény

Vyražte poznat Athény, město, kde se kombinuje historie a moderna. Eurovíkend Athény nabízí zpestření každodenního života. V nabídce cestovních kanceláři si můžete vybrat a sami navrhnou způsob strávení víkendu v této lokalitě. Přesto naše doporučení zní, poznat zdejší památky, kterými je město přímo protkáno. Vždyť zde najdete téměř 140 divadel a národní archeologické muzeum. Mezi oblíbené atrakce patří také Akropolis, Olympion, Hefaistův chrám, Athénská agora či městské zahrady, které byli v prašném městě vybudovány.

Letecký pohled na Athény

Letecký pohled na Athény

Ať už si vyberete jakýkoliv eurovíkend, vždy by jste si měli uvědomit, co od očekáváte. Chcete poznat krásy a historii města, nebo si chcete spíše odpočinout a relaxovat v některém z moderních velkoměst. To záleží pouze na vašem výběru a vaší chuti.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.