Víkend v Kalábrii. Žádný problém

Moderní doba si žádá moderní činy. Mezi ně patří například víkendový pobyt v některém v Evropských letovisek. My si dnes představíme letovisko, které ve vás může zanechat silný dojem a třeba se stanete jeho pravidelným návštěvníkem. Oním místem je Kalábrie v Itálii.

To, že je jižní Itálie nejhezčí z celé země již Italové vědí od pradávna, nyní je na čase, aby tento kout Italské pevniny začali poznávat i turisté. Hned z kraje tu na vás čeká 800 km pobřeží, středověké vesnice ale i moderní přímořské oblasti. My se pro náš víkendový pobyt zaměříme na region, jehož hlavní město se jmenuje Catanzara.

Catanzara

Při víkendových pobytech u moře je důležité, aby se v blízkosti vaše cíle nacházelo mezinárodní letiště. Ušetříte tak spoustu času cestováním do vašeho hotelu, který můžete využít zcela jinak. Catanzara je od letiště Lamezia Terme vzdálena pouhých 30 minut cesty. Poloha regionu je umístěna strategicky mezi Jónské a Tyrhenské moře. Vykoupat se během víkendového pobytu či dovolené můžete v obou mořích za jediný den. Na obou stranách poloostrova najdete písečné pláže.

Nemáte-li příliš v lásce teplo a slunečné počasí, držte se dál od rozpálených pláží Kalábrie a to nejlépe v národním parku La Sila. Ten je vzdálen od města Catanzara 45 minut a čeká tu na vás 31 naučných stezek, které vás provedou klasickými vesnicemi, kde si můžete vychutnat tradiční oběd Calabrese.

Patří mezi vaše koníčky dávná historie? Potom můžete navštívit některou z historických oblastí v okolí. Archeologický park Scolacium nebo římsko-řecké ruiny ze 4. století před naším letopočtem Roccelletta. 90 minut na sever najdeme město Crotone v jehož okolí lze nalézt chrám Lacinia zasvěceného bohu Hérovi pocházející z roku 470 před naším letopočtem či zříceninu Capo Colonna.

TIP: EUROVÍKENDY

Jistě vás také zajímá cenová dostupnost takového výletu. Počítejte s útratou cca 20 euro na osobu za jídlo a pronájem dvoulůžkového pokoje v B and B kousek od Catanzaro Lido vás vyjde na 60 euro za noc se snídaní. K dispozici také zdarma parking a bezdrátový internet. Automobil si zde můžete půjčit již za 30 euro na 1 den a to přímo na letišti Lamezia Terme.

Každý si zde přijde na své, milovníci kvalitního jídla obzvlášť. Kalábrie je co se týče italských specialit vůbec ta nejlepší. Čerstvá zelenina, lilek, cibule, čerstvé fíky, bergamot, cedrové ovoce, kalábrijské koření, červené chilli papričky, kvalitní olivový olej, to je pouze malý výčet toho, co můžete v Catanzaru v Kalábrii ochutnat.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.