Santa Lucia, Kuba

Pokud hledáte místo pro klidnou dovolenou, karibský ostrov Santa Lucia v severní části Atlantiku je tou pravou destinací pro vás. Pokud naopak lačníte po památkách Kuby, tento cíl není zrovna nejlepší volbou, protože většina památek se nachází daleko od Santa Lucia.

Mnozí si teď říkají, proč sem sakra těch několik tisíc turistů každým rokem jezdí? Odpovědí jim jsou nádherné bílé písečné pláže, které se rozkládají podél 13 kilometrového pobřeží. Santa Lucia je také světově známým rájem potápění a šnorchlování. Může za to 14 kilometrů dlouhý neporušený korálový útes s průzračně čistou vodou, barevnou mořskou faunou a potopenými vraky lodí. Tady v Santa Lucia na Kubě se lidé mimo odpočinku oddávají právě těmto vodním radovánkám. Mimo zmíněného potápění a šnorchlování tu můžete vyzkoušet rybaření, plachtění, koupání a další aktivity.

Příjemným zpestřením poleháváním na pláži je denní výlet do horské oblasti zvané Cubitas. Ta je sídlem fascinující přírody, nádherné scenérie a více jak 300 druhů rostlin. V blízkosti se nachází také Sierra de Cubitas, jeskyní systém, který čeká na prozkoumání.

Asi hodinu jízdy od Santa Lucia se nachází město Camagüey, které nabízí 80 kilometrů písečných pláží, nádherné ostrovy a laguny. Dalším zajímavým městem v okolí je i Nuevitas, město skládající se především z hotelů nabízí jak jinak než krásné bílé písečná pláže a laguny.

Počasí Santa Lucia

Jistotu krásného počasí vám můžeme zaručit. Od června do října se tu teplota pohybuje od 32C do 34C s 8mi hodinami slunečního svitu denně. Teplota vody se v tomto období pohybuje kolem 29 stupňů celsia. V období prosince až března se tu teplota pohybuje kolem 30 stupňů celsia.

Santa Lucia, Kuba je tak ideálním místem pro útěk z pochmurného zimního počasí, ale není rozhodně k zahození ani jako letní dovolenková destinace.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.