Maledivy – malý kousek ráje na zemi

Klasický dopravní prostředek na Maledivách

Byl jsem na mnoha krásných místech a malebných plážích, ale jen jedna mi utkvěla v paměti tak, jako úžasné Maledivy. Malý výrůstek na mapě aktuálně čítá na 200 obydlených korálových ostrovů s 80ti turistickými letovisky. Počet se každým rokem mění výstavbou letovisek nových. Maledivy jsou malým kouskem nebe ležícím jihozápadně od Indie. Za normálních okolností neklesá teplota vzduchu pod 30 °C, ale monzunové období od dubna do října může být vlhké a mokré. Právě proto byli Maledivy moji vysněnou lokalitou, kterou jsem měl tu čest navštívit a pokochat se její krásou.

Abych se dostal do svého resortu objednal jsem si letadlo, na Maledivách známé také jako aerotaxi. Někteří se mohou rozhodnout nešetřit a objednávají si rovnou soukromé jachty.

Hlavním důvodem proč lidé včetně mě přijíždí na Maledivy je zejména bohatý a živý podmořský život s ukrytým bohatstvím mezi korálovými útesy. Vyzkoušel jsem několik vodních sportů, opaloval se na pláži a užíval si lenošení na měkkém písku.

Potápění Maledivy

Žraloci plavou na mělčině mezi korálovými útesy a vy si užíváte ten úžasný pohled při potápění či šnorchlování. Nejlepším obdobím pro tyto aktivity je listopad až květen, kdy je moře teplé, slunce svítí a viditelnost pod vodou dosahuje 30ti metrů. Potápění může přinést spoustu nečekaných lahůdek v podobě starých vraků, které ve zrádných vodách korálových útesů po staletí ztroskotávali.

Maledivy od německých CK

Dovolená na Maledivách ovšem není levnou záležitostí. Řada lidí proto volí zájezdy od německých cestovních kanceláří, což sebou přináší řadu výhod i malé nevýhody. Jednou z obrovský výhod je právě cena zájezdu. Ta je mnohdy nižší až o několik desítek procent ve srovnání s cenami v ČR. Druhou nespornou výhodou je kvalita služeb a servisu jak na letištích, tak v místech pobytu. Opomenout nesmím ani výhody samotných cestovních kanceláří, jejichž služby jsou na vyšší úrovni než v ČR.

Jednotlivé resorty si váží zejména těch návštěvníků, kteří dokáží utrácet a němci takovou pověst mají. I z tohoto důvodu mají lepší podmínky než ti ostatní. Alespoň tak mi to nejen v poslední době přijde.

Jako nevýhodu cestování s německými CK vidím vzdálenost na jednotlivá letiště (ačkoliv letiště v Drážďanech je vzdáleno z Prahy pouze 2 hodinky jízdy autem) a také domluvu. Přeci jen většina z nás má problémy se německy domluvit a v případě nutnosti to může být problém.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.