Sharm El Sheikh / prémiové letovisko v Egyptě

Poušť

Ještě před 30ti lety bylo letovisko Sharm El Sheikh pouze malou rybářskou vesničkou. Nyní se jedná o luxusní dovolenkové letovisko, které ročně navštěvuje miliony turistů z celého světa. Z malé vesničky se tak stalo kulturní, sportovní a zábavní centrum s možností ubytování ve všech cenových kategoriích. Návštěvníky láká především teplé počasí, které je zárukou útěku ze zimních studených měsíců. I proto je Egypt jednou z nejlákavějších destinací co se zimní dovolené u moře týče.

Letovisko Sharm El Sheikh

V letovisku Sharm El Sheikh naleznete čisté písečné pláže a to je hlavní lákadlo turistů, kteří lahodí polehávání a opalování se na pláži. Ovšem díky svým přírodním podmínkám je Sharm El Sheikh vhodné pro různé druhy potápění a šnorchlování. Tyto aktivity většinou nabízejí samotné hotely a cestovní agentury jako formu celodenního či několikahodinového výletu. Pokud přeci jen nemusíte potápění, zkuste výlet v lodi s proskleným dnem a užívejte si korálů a mořského života ze sucha podpalubí lodi.

Vyznavači památek by měli rozhodně navštívit staré město Sharm, kde naleznete především historii, ale také zdejší trh. Na něm je možné koupit nepřeberné množství suvenýrů, které vám budou připomínat letovisko Sharm El Sheikh na dlouhou dobu. Nezapomeňte smlouvat, téměř vždy lze totiž cenu usmlouvat až o 50% levněji.

Zábava se soustředí především podél pobřeží v Naama Bay. Zde najdete tradiční egyptské restaurace, ale nedivte se pokud zde uvidíte například restauraci japonskou. Sharm El Sheikh je totiž celosvětově oblíbené letovisko a je potřeba vyhovět poptávce turistů. Za vyzkoušení rozhodně stojí vodní dýmka či egyptská káva. V horní části Naama Bay naleznete moderní bary a diskotéky.

Sharm El Sheikh je letovisko, které vám nabídne mnohem více než doufáte. Dovolenou na tomto úchvatném místě lze pořídit již od 10 000,-Kč v akci LAST MINUTE na týden pro 1 osobu. Utečte od pochmurného podzimního a studeného zimního počasí k moři. Podívejte se na naši aktuální nabídku LAST MINUTE zájezdů do Egypta, včetně tohoto úchvatného letoviska.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.