5 atrakcí, které musíte navštívit v Egyptě

Egypt je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. V České Republice Egypt zaujímá 7. místo v zahraničních dovolených. Je to i z důvodu bohaté nabídky historických památek, které tu po sobě zanechali Faraonové. Které jsou ty nejnavštěvovanější atrakce v Egyptě?

Pyramidy v Gíze

Pyramidy jsou asi především to, co každý člověk, který cestuje do Egypta chce vidět. Nejsou to pouze pyramidy v Gíze, ale po celém Egyptě existuje spoustu dalších pyramid. Proč ale právě ty v Gíze? Protože tu existuje jeden a poslední starověký div světa, který se dochoval do dnešních dní. Pyramida Khufu. Archeologové se domnívají, že pyramida byla dostavěna kolem roku 2551 před naším letopočtem. Stejně jako většina pyramid, i ty v Gíze byli postaveny jako hrobky pro rodiny faraonů. Zajímavostí je, že se můžete dovnitř pyramidy i dostat, ale to je určeno pouze pro pár lidí denně. Takže brzo ráno vstávat a doufat. Pyramidy v Gíze obsahují 3 velké pyramidy.

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze

Sfinga

Sfinga je obrovská socha lva s lidskou hlavou. Byla postavena poblíž pyramid v Gíze. Archeologové dodnes nevědí z jakého důvodu a kým byla Sfinga postavena. Je tu tedy několik otazníků a tajemna. Sfinga je jednou z největších soch na světě. Pokud se k ní dostanete budete její rozsáhlostí a tajemností unešeni. Sfingu je možné vidět na obrázku úplně nahoře.

Údolí králů

V Egyptě je možné dočíst se o třech periodách. V té nejstarší se stavěli pyramidy, v té nové se stavěli katakomby. Ty měli být jednodušší pro stavění, ale také lépe bránily před nájezdy nepřátelských kmenů. Dnes je nejrozsáhlejší a nejznámější údolí králů v Thébách. Dnes obsahuje údolí králů neuvěřitelné historické bohatsví. Jsou zde umístěny starobylé knihy, malby a hrobky vládnoucích faraonů, včetně nejmladšího vládnoucího faraona.

Chrámy v Abu Simbel

Chrámy v Abu Simbel jsou opravdu úžasnou podívanou. Když si pod tím představíte příběh, který za nimi stojí přijdou vám ještě úchvatnější. Existoval jeden faraon Ramssess II, možná jej znáte :-). Ten pro své potěšení a nejspíše proto, aby zapůsobil na svoji ženu Nefertari nechal postavit tyto chrámy, na nichž pracovalo několik stovek a možná i tisíců dělníků a to pouze pro zvýšení ega jednoho člověka.

Chrámový komplex v Karnaku

Chrámy je možné nalézt po celém Egyptě. Nejsou ale tak krásné jako ty v Karnaku. Karnak leží poblíž Luxoru a chrámový komplex se skládá ze tří hlavních chrámů a několika menších. Zajímavostí tohoto úchvatného místa je, že chrámový komplex se stavěl po dlouhou dobu a údajně se na něm vystřídalo až 10 faraonů. Je tedy úžasné, že v této době se jeden faraon napojil na druhého a snažil se dokončit toto skvělé historické dílo.

Chrámový komplex v Karnaku

Chrámový komplex v Karnaku

Stále vás dovolená v Egyptě neláká? Já bych se tam vydal ihned. Pokud máte zájem podívejte se na zájezdy do Egypta, které jsou nabízeny na našich stránkách společně se spoluprácí s největším prodejcem zájezdů na internetu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.