Letovisko Hurghada, Egypt

Pláž v Hurghadě

Je jedním z nejnavštěvovanějších mořských letovisek v Egyptě. Nachází se na více jak 90ti kilometrech písčitého pobřeží Rudého moře. Dříve bylo možné vídat toto přímořské letovisko jako malou vesničku. Rozkvětem cestovního ruchu v Egyptě se z této malé rybářské vesničky stala jedna z nejnavštěvovanějších destinací na světě. A o jakém letovisku je řeč? Tím letoviskem je Hurghada.Díky nespočetným investorům se stala Hurghada opravdovým turistickým centrem. Nachází se zde mezinárodní letiště, kde denně přistanou desítky letadel s turisty z celého světa. Ve městě žije okolo 60 tisíc místních obyvatel a každoročně sem přijíždí více jak 130 tisíc turistů hlavně z Evropy. Bohužel tato čísla sebou nessou nejen peníze, ale také problémy týkající se životního prostředí. Pláže jsou tu totiž mnohdy přeplněné a také dříve nádherné korálové útesy vhodné pro potápění již dnes nejsou to co bývali.

V Hurghadě se nachází téměř 160 hotelů ze kterých si můžete vybírat ten pravý, které jsou vybaveny velkými bazény, restauracemi, bary, klimatizovanými zařízenými pokoji a možnostmi zábavy. Návštěvník tak ani mnohdy nemusí vycházet ze svého hotelového komplexu. V některých částech se nedoporučuje scházez z hlavní ulice.

V nedalekém okolí se doporučuje navštívit některý z výletů a to především do hlavního města Egypta Kahiry či do Luxoru. Mezi adrenalinové zážitky patří jízda v jeepu či na velbloudech do pouště. Nechybí samozřejmě možnost plavby lodí s možností stravování a ukázky zdejší kultury přímo na lodi. I vaše vybrané hotely by vám měli nabídnout večerní programy, kde je možné sledovat kulturu a zvyky místních obyvatel.

To a ještě mnohem více je Hurghada, turistická destinace, kde si každý najde to své. Ať už se chystáte strávit vaši dovolenou odpočinkem u moře či aktivnějším způsobem v Hurghadě nebude strádat.

Nabídka last minute zájezdů do Egypta také na našich stránkách.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.