Na dovolenou v září

Překrásný pohled na jeden z kanálů v Benátkách / Itálie

Doba, kdy 90% lidí zamíří na dovolenou se nám pomalu blíží ke konci. Prázdniny řekli své poslední slovo a školáci zamířili do školních lavic. Na chodnících jsou vidět první nepatrné známky listí a to značí, že se nám pomalu blíží podzim. Přesto spousta lidí nedá dopustit na dovolenou v září 2010. Společně si tak trochu zauvažujeme nad možnými výhodami a nevýhodami cestování do zahraničí v září. Uvítáme vaše názory a zkušenosti, diskutovat můžete dole na této stránce.

Na dovolenou v září autem

I v září se dá zažít pěkná a příjemná dovolená u moře. Týká se to především známých států Chorvatska, Itálie a Španělska. V září čekejte především pohodu a odpočinek po náročné sezónně. Místní obyvatelé si tak budou měsíc záři vychutnávat bez zbytečného stresu a spěchu. Vzhledem k dovolenkovému boomu očekávejte více prostoru a to jak na plážích tak v restauracích, barech a hotelích. Přeci jen v hlavní dovolenková sezóna probíhá během prázdnin od června do konce srpna.

Pokud se vydáte do Chorvatska, především v jižnějších oblastech očekávejte ještě stále teplé počasí a moře ve kterém se dá koupat. V severnější oblasti na Istrii očekávejte již počasí nestálé a pomalu chladnoucí moře. I tak ale můžete zažít v případě vybraného týdne počasí jako v sezóně.

NÁŠ TIP: Nabídka zájezdů

Na druhou stranu září je vhodné pro poznávací zájezdy. Není již takové parné horko, chodit tedy po historických částech měst je mnohem záživnější. Na své si přijdou také milovníci jídla. Většina potravin totiž právě dozrála či dozrává kolem září.

Hlavní výhodou dovolené v září je ovšem cena. Ta po sezóně zákonitě klesá a mnohdy až na symbolické ceny. Dovolená vás tak může vyjít i na polovinu částky, kterou by jste zde nechali v hlavní sezónně.

Na dovolenou v září letecky

Pokud plánujete dovolenou v září letecky do Afriky či Řecka, vybrali jste si výborný termín. V létě je totiž v afrických zemích mnohdy až nesnesitelné vedro. Na přímém slunci v Egyptě je mnohdy více jak 45 stupňů celsia. V září jsou přeci jen teploty mnohem schůdnější i tak se krásně ohřejete a opálíte. Na dovolenou letecky do afrických zemí se vyplatí jet po celý rok, stálost počasí a více jak 300 dní slunečního svitu, dělá z Afriky dovolenkový ráj.

Vězte, že jet na dovolenou v září není nic neobvyklého ba naopak stále je možné mít plnohodnotnou dovolenou. Tak s chutí do výběru „pozdní dovolené“.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Na dovolenou v září”

  1. Ideální určitě jih Turecka, Tunisko, nebo jih Řecka. Z těch exotičtějších nezklame anio Maroko, a to i v říjnu

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.