Kam se chystají Češi na dovolenou v roce 2010?

Dovolená se nám pomalu blíží. Počasí nám sice nepřeje a doufejme, že se co nevidět dočkáme letního počasí a vyšších teplot. Nás ovšem zajímá kam se letos budou čeští turisté chystat. Zanechá stálé vzpomínaná krize i v cestovním ruchu nějaké následky a co teprve sopka na Islandu?

Při pohledu na tabulku průzkumu ACCKA.cz kam se chystají čeští turisté je při prvním pohledu patrné, že letecky se příliš létat nebude. Myslím si, že je to způsobeno především sopkou na islandu a posledními nepříjemnými leteckými nehodami. I ve svém okolí poznávám ten rozdíl oproti předchozím rokům, kdy spoustu mých přátel zvolila cestu na dovolenou automobilem či autobusem i přesto, že letecká doprava zůstává stále tou nejbezpečnější.

Jaký bude trend je otázkou, ale v poslední dvou letech se zvýšil počet tuzemských dovolených a na druhou stranu snížil počet zahraničních dovolených. Tuším, že v tomto trendu budeme pokračovat i nadále a tuzemská dovolená bude rozhodně nejpočetnější.

Které destinace tedy budou nejnavštěvovanější?

10. místo / Španělsko

Nebýt Španělsko tak vzdálené od České Republiky, rozhodně by se dostalo na vyšší pozici. I tak by mělo tuto zemi navštívit přes 120 tisíc Čechů.

9. místo / Maďarsko

Překvapivě Maďarsko. Většina turistů zamíří nejspíše do lázeňských středisek či k jezeru Balaton. Navštívit jej má také téměř 120 tisíc Čechů.

Jezero Balaton

Jezero Balaton

8. místo / Anglie

Anglie patří každoročně mezi oblíbené destinace českých turistů. Sice se zde příliš nevykoupete, za to zde uvidíme krásné památky a nejrůznější atrakce, pro které je Londýn v Anglii jednou z top destinací na světě. Má jej navštívit až 150 tisíc turistů z Česka.

7. místo / Egypt

Čekal jsem Egypt na vyšších pozicích, ale asi opravdu zaúřaduje sopka na Islandu +  momentální nedobrá pověst letecké dopravy. I přesto že, zájezdy do Egypta stále zlevňují právě díky turistů, kteří se rozhodli zůstat spíše doma či jet na dovolenou autem. I tak by ale mělo Egypt navštívit téměř 180 tisíc lidí z Čech.

6. místo / Francie

Dostupnější nežli Španělsko, překrásná místa v podobě Monaka či Saint Tropez, navíc krásné hlavní město s hlavní dominantou Eifellovou věží, to vše jsou lákadla, která dělají z Francie top 6 nejnavštěvovanější destinací českými turisty. Očekávaná návštěvnost téměř 185 tisíc lidí.

5. místo / Rakousko

Pro mě obrovské překvapení Rakousko. Své návštěvníky z Čech získává převážně v zimních měsích, kdy spousta lidí míří do Alp lyžovat. Za tento rok dle průzkumů Asociace českých cestovních kanceláří má rakousko navštívit až 280 tisíc turistů, což je obrovký skok od 6. místa.

4. místo / Řecko

Nádherné pláže, průzračné moře, dostupnost a stále větší oblíbenost dělá z Řecka TOP 4 destinaci kam letos češi budou pravděpodobně cestovat. Prý ji navštíví až 395 tisíc Čechů. Také je to asi jediná destinace v TOP 5 kam se převážně letá a má takto vysoké čístlo turistů z česka.

3. místo / Itálie

Tímto se dostáváme ke klasickým nejnavštěvovanějším turistickým destinacím, kde budou češi trávit svou dovolenou v roce 2010. Itálie láká především na své písečné pláže a výbornou mentalitu místních obyvatel, kteří mají rádi život na plážích.

Klasická Italská pláž (Amalfi - Napoli)

Klasická Italská pláž (Amalfi - Napoli)

2. místo / Slovensko

Slovensko se každým rokem stává více populárnějším a to hned z několika důvodů. Je dostupné. Ano je to sousedící stát, sednete do auta a za pár hodin jste na místě, jeden 5-6 hodin a nemusíte se trmácet celý den. Je zde levně nebo alespoň stejně cenově jako v České Republice a přesto můžete říci, že jste byli na dovolené v zahraničí. Na Slovensku najdete spoustu kvalitních lázní a také jsou nejblíže, navíc si můžete udělat případný výlet do Maďarska. Předpoklady: až 665 tisíc lidí z česka.

1. místo / Chorvatsko

Asi žádné překvapení. Chorvatsko je už po několik let jasnou TOP destinací, kde češi tráví svoji dovolenou. Láká především krásným pobřežím, které je opravdu oproti ostatním zemím úchvatné. Také se říká, že Chorvatsko může nabídnout jedno z nejčistších moří v Evropě. Cenově dostupné Chorvatsko má letos navštívit až 820 tisíc lidí.

TIP: Zájezdy do Chorvatska

Zdroj na počet turistů: ACCKA.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.