Musíte vidět v Řecku: Západ slunce Santorini

Hotel vystavěný na skále, ostrov Santorini, Řecko

Myslete na Řecko a řekněte si co vás napadá? Jistě nebudu daleko když řeknu, že krásné písečné pláže, slunečné počasí, krásné modré moře, dlouhé pobřeží a klasické nabílené klenuté domy. Je těžké vybrat si to správné místo na dovolenou v Řecku, když existuje tak mnoho krásných lokalit a ostrovů. Nikdy ale není pozdě na to, vybrat si dovolenou v Řecku v nabídce last minute a vyrazit poznat jiný kout světa za lepší peníz.

Santorini

Santorini je srdcovou záležitostí mnoha návštěvníků, básníků, geologů a výtvarníků. Vše co jsem popsal v prvním odstavci při přemýšlení nad Řeckem naleznete pohromadě na tomto úžasném místě – hluboké průzračně modré moře, úžasné bílé domy, kostely, staré větrné mlýny, archeologické a geologické zázraky, dlážděné ulice a tradiční řecké vesnice. Především zde však naleznete jednu z nejkrásnějších scenérii zapadajícího slunce na světě.

Santorini se nachází v Egejském moři a jedná se vlastně o skupinu ostrovů a ostrůvků, které jsou naplněny dávnou historií a romantikou. Malé sopečné ostrovy, které tvoří Santorini jsou Thera, Thirasia, Aspronisi, Palea a Nea Kameni.

Před třemi a půl tisíci lety zažilo Santorini obrovský sopečný výbuch, který explodoval ve střední části ostrova. Ostrovy pokryl lávou a vytvořil tak jedinečné prostředí často srovnávané s měsíční krajinou a to především na ostrově Nea Kameni. Dnes je sopka v klidu a jako návštěvník si můžete vychutnat výlety k vyhlasné sopce a to výšlapem po černé zatvrdlé lávě nahoru na kopec.

Santorini patří také mezi nejvýznamnější archeologická naleziště ve Středomoří – Akrotiri. Akrotiri je vykopávka starého minojského osídlení z doby bronzové a jedna z nejdůležitějších historických osad v Egejském moři.

Nejkrásnější západ slunce – Santorini

Město Oia leží na útesech Santorini ostrova Thera a je slavné díky ohromujícímu západu slunce. Město vás nadchne už tím, že pro jeho dosažení budete muset podstoupit dlouhý výšlap úzkými klikatými cestičkami, které vedou nahoru do města. Většina turistů se zde schází právě v době západu slunce. Lidé sedí na schodech, zdech, u zámku a také sem připlouvají lodě – všichni společně čekají na třpytivý západ slunce, který byl v anketě turisty vyhlášen jako jeden z nejromantičtějších.

To vše dělá ze Santorini místo, které si oblíbily tisíce turistů z celého světa, pro které se toto místo stalo srdcovou záležitostí.

Hotel vystavěný na skále, ostrov Santorini, Řecko

Hotely vystavěný na skále, ostrov Santorini, Řecko

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.