Turistický průvodce ostrovem Kos

Populární řecký ostrov Kos leží v severovýchodním Egejském moři. Najdete tu krásné pláže, živá letoviska, klidná města i bohatou historii ostrova, tedy pro každého něco. Návštěvníci ostrova Kos mohou zažít vzrušující noční život v hlavním městě Kos, relaxaci na plážích letovisek Marmari a Lambi nebo zcela uklidněnou atmosféru ve střediscích Tingaki a Mastihari.

Ostrov Kos má 200 kilometrů pobřeží, které je poseto tichými zátokami a písečnými zálivy. Ideální volba, pokud se chystáte na dovolenou na pláži. Ve vnitrozemí ostrova najdeme krásné olivové háje, tradiční vesnice a historické památky.

Kardamena

Kardamena je ideální místo, pokud hledáte spousta zábavy a nočního života. Se svými 3 kilometry písečných pláží není divu. Kardamena je ostrovem pro párty. Také vodní sporty tvoří podstatnou část aktivit. V nabídce je potápění, šnorchlování, windsurfing, vodní lyžování, plachtění, banán či kobliha za lodí nebo půjčovna šlapadel. Po vynaložení veškeré energie při dovádění v mořských vlnách si můžete odpočinout v jedné z mnoha kaváren či barů na pobřeží.

Město Kos

Město Kos je vynikající volbou pro páry a skupiny lidí, kteří hledají živoucí letovisko. Nachází se na severovýchodě ostrova Kos. Historické město má živou atmosféru a celou řadu vyhlášených klubů, restaurací a barů. Staré město Kos má krásné historické památky, které stojí za povšimnutí, například starobylý Asklepieion, hrad rytířů, archeologické muzeum či zajímavý Hippokratesuv strom.

Kolem města je celá řada většinou oblázkových pláží. Nicméně většina nejkrásnějších pláží ostrova je dostupná v dosahu města. Mezi oblíbené aktivity návštěvníků města patří vyhlídkové plavby lodí kolem ostrova, na Rhodos či do Turecka.

Marmari

Malé letovisko Marmari se nachází v blízkosti města Kos. Bezstarostné město je vhodné pro rodiny s dětmi i páry. Písečné pláže leží při pobřeží klidných vod. Od pláže se můžete vydat do nedalekého vodního parku Lido v nedalekém letovisku Mastihari.

Lambi

Destinace vhodná pro páry a rodiny. Nachází se cca 20 minut chůze od města Kos. Město Lambi je vhodné jako prázdninová destinace pro povalování se na pláži, ale stále v krátkém dosahu rušnějšího letoviska. Utéct od pláže můžete například do vnitrozemí, kde okusíte tradiční řecký život ve vesnici Asfendioum.

Tingaki

Malé městečko Tingaki leží na severním pobřeží ostrova asi 7 km od města Kos. Populární je letovisko zejména pro rodiny s dětmi a páry, kteří hledají klid a relaxaci. Krásné písečné pláže mají hodnocení modré vlajky a křišťálově čisté vody jsou ideální pro děti. Tingaki je populární pro své slané jezero, které přitahuje různé druhy ptáků, které lze pozorovat.

Mastihari

Letovisko Mastihari se nachází asi 15 kilometrů od města Kos a je skvělou volbou pro klidnou dovolenou na ostrově Kos. Jedná se o rybářskou vesnici, která si dosud zachovává své tradice a krásné písečné pláže. Mastihari je také moderní přístav, kde rybáři každý den vykládají své úlovky, které dále putují trajekty na Kalymnos a Pserimos.

Podél pláže jsou různé taverny a kavárny, kde můžete trávit každý den příjemný večer. V letovisku Mastihari najdeme také oblíbený vodní park Lido, kde se může celá rodina těšit z různých tobogánů a skluzavek. Každý rok město hostí festival Wine and Honey, kde můžete ochutnat celou řadu tradičních řeckých pochoutek a vychutnat si tu můžete tradiční řecké tance i hudbu.

Kos má typicky středomořské klima s dlouhými horkými léty a krátkými vlhkými zimami. Od května slunce svítí 11 hodin denně a v červenci a srpnu dokonce 14 hodin. Teploty se pohybují nad 30 stupni celsia. V letní sezóně jsou srážky velmi vzácné, protože i noční teploty se pohybují nad hranící 20 stupňů celsia. Ke konci sezóny, počátkem října, začínají teploty pomalu klesat k 25 stupňům celsia a ubývá také denního svitu slunce k 8 hodinám. Stále se ale jedná o příjemné počasí, vhodné ke koupání i aktivní turistice po ostrově.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.