Ostrov Skopelos, Řecko

Skopelos je největší z ostrovů v souostroví Severní Sporady v Řecku. Cestovatele láká zejména na své krásné zelení pokryté kopce, které se táhnou z vnitrozemí až ke křišťálově čistému Egejskému moři. Skopelos Town – je přirozeně hlavní město ostrova i turistického ruchu.

Skopelos Town

Skopelos Town se může pochlubit příjemným obyvatelstvem, který má ve zvyku tradiční způsob života. Spolu s bílými domy, dlážděnými ulicemi, barevnými rybářskými loděmi a se spoustou místních taveren připomíná toto místo typickou řeckou dovolenou.

Zelený ostrov

Ostrov Skopelos má oproti známějším řeckým ostrovům jednu výhodu – zeleň. Ostrov je pokryt bujnou vegetací a lesy. Krajina je opravdu zarážející pastvou pro oči a všechny milovníky dobrodružství a přírody.

Abychom ale nechválili pouze vnitrozemí ostrova Skopelos. Na pobřeží ostrova se nachází četné zátoky a osamocené pláže, které jsou ideální pro trávení romantické dovolené. Stačí si půjčit loďku či skútr a najít si svůj vlastní volný kousek pláže jen pro sebe. Na Skopelosu to máte téměř zaručené, že se vám to povede, protože tento ostrov je ještě stále méně turisticky navštěvovaný než jeho známější protivníci.

Pláže, taverny, slunce a krásné počasí

Ostrov Skopelos nabízí krásné a čisté pláže. Zvážíme-li pestrost různých povrchů, je Skopelos dokonce jedno z míst, které je v Řecku nejpestřejší. Pobřeží ostrova nabízí jak oblázkové pláže tak mělký bílý písek.

Řecko je vyhlášené svým dobrým jídlem. Zdejší taverny provozované místními nabízí tradiční řecký způsob přípravy jídla. Těšit se můžete na tradiční mořské plody, řecká ale také italská jídla.

Pokud hledáte dovolenou na tradičním řeckém ostrově s neporušenou přírodní scenérií a kulturou, je patrně ostrov Skopelos tou nejlepší volbou.

Chystáte se do Řecka? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů nebo na nabídku zájezdů Řecko all inclusive.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.