Co je populární na last minute zájezdech?

Západ slunce na Daytona beach

Mnoho cestujících využívá pro budoucí plánování své dovolené nabídku last minute zájezdů. Do dvou týdnů od plánované dovolené začínají lidé hledat vhodné zájezdy za nižší ceny než jsou ty katalogové. To je způsobeno neobsazením hotelových pokojů či letů. Dva týdny je tedy slušná doba na to, zaplnit zbývající pokoje a místa v letadle. Právě proto jsou schopny hotely a letecké společnosti nabídnout výrazné slevy, kterých lidé právě často využívají. Ba bych dokonce řekl, že mnohem více lidí nakupujete letecké zájezdy last minute než klasicky.

Řekněme, že máte naplánovanou dovolenou někde u Středozemního moře, máte k tomu také určenou částku z rodinného rozpočtu a požadujete, aby se poblíž hotelu nacházela pláž. Dva týdny před plánovaným termínem, který jste dostali v práci, začnete hledat v nabídce last minute zájezdů. Během 14 dní vás čeká neustále kontrolování nabídky, která je obrovská a především neustále se měnící. Nové last minute zájezdy přibývají, některé se naopak doprodávají atd.

Ačkoliv podobný výběr zájezdů vyžaduje neustálou kontrolu nabídky a velkou trpělivost (nic pro slabé a stresující se povahy), může se vám nakonec dovolená last minute vyplatit v podobě nízké ceny zájezdu až o několik desítek procent. Navíc výběr dovolené last minute může být velice vzrušující. Pamatuji si, když jsem si vybral last minute zájezd a ještě tentýž večer jsem měl být na letišti. Neuvěříte jak skvělý pocit to je a jak hekticky a vzrušeně ten zbývající den prožijete.

Navíc váš plán dovolené se může po shlédnutí last minute nabídky zájezdů změnit. Zjistíte totiž, že místo dovolené na Slovensku s určitým rozpočtem pro celou rodinu si budete moci dovolit luxusnější dovolenou v Chorvatsku za stejnou cenu. Samozřejmě to již záleží pouze na vás.

Jaké překvapení nám přichystá dovolená 2011? To se necháme rozhodně překvapit. Jaké máte vy zkušenosti s plánováním dovolené a jsou pro vás nabídky last minute zajímavé?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.