Malá Morávka – Karlov – vaše dovolená na horách

Zasněžené česko

V našich toulkách po celém světě dnes zůstaneme v samém srdci Evropy v České Republice a zavítáme do obce Malá Morávka – Karlov v Jeseníkách. Stále více lidí totiž dává přednost dovolené na českých horách před tou zahraniční. Ovšem najít to správné místo k rekreaci je mnohdy těžší než se zdá. Máme pro vás zajímavý tip na rekreační dovolenou a rádi vám jej představíme, nakonec vám doporučíme i oblíbené chalupy v Malé Morávce – Karlov. Ale nejdříve hezky popořadě a od začátku.

Obec Malá Morávka

Malá Morávka je obec ležící v nadmořské výšce 700 až 800 metrů nad mořem a je vstupní branou do vrcholových Jeseníků. Pokud se tedy chystáte na výšlap, nejspíše si touto obcí projdete, jiná možnost vám ani nezbývá. V létě je Malá Morávka oblíbena turisty především pro pěší a cyklistickou turistiku. Najdete zde krásnou přírodu což ocení především pěší turisté, naopak cyklisté ocení přehledně značené trasy a náročnější cyklisté i spoustu převýšení.

V zimě je Malá Morávka oblíbená jak jinak než pro lyžování. V těsné blízkosti zde najdete 14 vleků a 20 sjezdovek. Na tak malou obci čítající 750 obyvatel je to úctyhodný počet. Ani běžkaři nejsou ochuzeni. Díky spolufinancování s Moravskoslezským krajem byli v Malé Morávce vybudovány nové běžecké tratě, které čelí velké oblibě.

V okolí cca 7 kilometrů od Malé Morávky se nachází také oblíbené lázně Karlova Studánka, které poctily již nejednou návštěvu od bývalého prezidenta České republiky Václava Havla.

Ubytování Malá Morávka

Vše je moc hezké ovšem bez možnosti ubytování na horách jsou slova pouhými slovy. Máme pro vás zajímavý tip na luxusně zařízené chalupy v Jeseníkách.

Chalupa u Hálů

Chalupa u Hálů

Jako první zde máme Chalupu u Hálů. Jedna z nejluxusněji vybavených chalup v celé Malé Morávce vás láká především na krytý bazén s mořskou slanou vodou (v provozu od května do listopadu), saunou, sluneční terasou, soláriem, halou s krbem či masážním sprchovým boxem. Aby toho nebylo málo máte k dispozici zdarma internetové připojení a parkování zdarma přímo u chalupy. Celková kapacita chalupy je 15 osob. Cena za pronájem celé chalupy pro 15 osbo vyjde na 4550,-Kč za 1 noc. Složte se s rodinou a vyražte poznávat Jeseníky.

Chalupa Pod Alejí

Chalupa Pod Alejí

Druhým zástupcem chalup v Malé Morávce je chalupa Pod Alejí. Svůj název nezískala nadarmo, přímo nad chalupou se totiž nachází lipová alej. Chalupa je znovu vybavena více než luxusně. Venkovní bazén, zahradní posezení s venkovním krbem, sauna, 300 metrů vzdálený vlek s večerním lyžováním to je ve zkratce nabídka této chalupy. Celková kapacita této dvojchalupy je 12 lidí, cena za 1 noc za pronájem celé chalupy vyjde na 2880,-Kč.

chalupa Zelený Domek

chalupa Zelený Domek

Posledním třetím zástupcem tipů na ubytování v Jeseníkách je chalupa Zelený domek. V chalupě se nachází vířivka pro 6 osob a internetové připojení Wi-fi. U chalupy je možné posedět na venkovní terase s grilem. Vzhledem k výhodné poloze chalupy v přímém středu Malé Morávky je možné navštívit přilehlé restaurace a obchody. 200 metrů od chalupy je možné si zalyžovat na jedné z 20ti sjezdovek v této obci. Kapacita objektu je 20 osob, pokoje jsou dvou či třílůžkové a cena? 3780,-Kč za celou chalupu za 1 noc, v přepočtu cca 189,-Kč za osobu na noc bez spotřeby elektrické energie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Malá Morávka – Karlov – vaše dovolená na horách”

  1. Juraj z Liptova napsal:

    Podobná dovolenka na horách môže byť za rovnakú cenu v dedine Závažná Poruba – Liptov, Slovensko. Je tu sedačková lanovka. Keby toto nevyhovovalo, na okolí je viac dedín s jednym a viac vlekmi ktoré sú ešte lacnejšie.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.