Vinobraní Karlštejn 2010

Náš seriál putování po vinobraních 2010 pokračuje dále, tentokrát zavítáme na hrad, kde se koná vinobraní Karlštejn 2010. To je možné navštívit od 25.9.2010 do 26.9.2010. Čeká na vás bohatý dvoudenní doprovodný program. Na něm se můžete těšit na dobovou hudbu a divadlo, šermířská a historická vystoupení dobových válečníků. O zábavu se budou starat pouliční polykači ohňů, tanečnice, kejklíři a prodavači různých pochutin, mezi nimiž nebudou chybět kulinářské speciality z dob minulých. Ochutnávka a koupě burčáku a vína je na vinobraní samozřejmostí. Jako třešničkou na dortu může být pro nejedno oko velký královský historický turnaj.

Stejně jako u většiny vinobraní i na vinobraní Karlštejn 2010 se můžete těšit na velký průvod krále Karla IV. s jeho chotí Eliškou Pomořanskou s více jak 250 členným průvodem. Celý program je možné shlédnout v hradu i v podhradí Karlštejna.

Program vinobraní Karlštejn 2010

Průvod vinobraní Karlštejn 2010 je naplánován na sobotu i neděli shodně na 14:30. Král poté promluví k lidu od 14:45 pro něj bude připraven královský program, kde budeme moci vidět žongléry, válečníky, zpěv a tanec, vše pod záštitou historických skupin.

Vinobraní Karlštejn 2010 se přeci jen liší od ostatních. Určitě se ptáte čím. Jedná se o čistě historickou slavnost a proto rozhodně nečekej na pódiích hvězdy českého showbyznysu, nýbrž pouze historické skupiny, břišní tance, polykače ohňů, fakírská představení, dobové divadlo, kejklíři a tradiční dobou hudbu. V tomto ohledu je vinobraní Karlštejn opravdu ojedinělé.

Vstupné vinobraní Karlštejn 2010

Sobota: 100,-Kč
Neděle: 80,-Kč
Děti do 15 let: ZDARMA

Chcete-li ušetřit zajímavé peníze, máme pro vás jeden tip. Oblékněte se do dobového kostýmu a vstup budete mít ZDARMA.

Ubytování Karlštejn 2010

Díky této unikátnosti a zachování historického rázu celého vinobraní sem přijíždějí turisté z celé České Republiky. Sehnat ubytování v době konání Karlštejnského vinobraní je mnohdy až příliš složité. Pokud si tedy jste jisti svoji návštěvou, měli by jste si ubytování objednat co nejdříve, čím více se vinobraní blíží tím místa v hotelích a penzionech ubývají. My vám představíme 3 hotely.

Doporučujeme Hotel Mlýn, který nabízí opravdu luxusní romantické ubytování ve **** hvězdičkovém vybavení hotelu. Nachází se přímo pod hradem Karlštejn na břehu řeky Berounky. Využít můžete také některou ze služeb hotelu jako je sauna, posilovna, vířivka či internet na každém pokoji. Dobré je také dodat, že hotel Mlýn má také bezbariérový přístup. Cena za pokoj pro dvě osoby za noc se pohybuje již od cca 1700,-Kč.

Druhým představeným hotelem je Hotel Karlštejn, otevřený teprve v roce 2008. Na hotelovém serveru, kde mají možnost lidé hodnotit jednotlivé hotely, dosáhl hotel Karlštejn hodnocení 94%. Cena za dvoulůžkový pokoj na 1 noc se snídaní vychází na 1400,-Kč, tedy 700,-Kč na osobu / noc / se snídaní.

Třetím a posledním představeným hotelem bude Hotel Koruna Karlštejn. Ten se nachází přímo pod samotnou dominantou, Hradem Karlštejn a nabízí gotické ubytování přímo v centru dění. Výhodou je krásná terasa s ještě krásnějším výhledem na hrad. Návštěvníci ocení hlídané parkoviště a venkovní terasu. Cena za dvoulůžkový pokoj na 1 noc se snídaní vychází na 1200,-Kč, což nám vychází na 600,-Kč se snídaní pro 1 osobu. V tomto hotelu se můžete ubytovat společně se svým malým psíkem a to za poplatek 150,-Kč. Děti do 3 zdarma, děti do 10 let 300,-Kč za přistýlku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.