Lyžování Andorra

Lyžování

Nacházející se mezi Francií a Španělskem, lyžování v Andoře poskytuje vynikající alternativu pro zimní dovolenou na horách bez přeplněných sjezdovek. Umístění v Pyrenejích zaručuje vynikající lyžařské podmínky a úchvatné panoramatické výhledy. Andorra je známa také pro své duty free obchody, což ocení ti, kterým jde při lyžování o dobré ceny.

Lyžařská střediska v Andoře

Andorra má řadu lyžařských středisek, které jsou určeny začátečníkům a mírně pokročilým lyžařům. Naprosto výborné tu jsou potom podmínky pro učící se lyžaře s dostatkem lyžařských škol a instruktorů.

Andorra je na Evropské lyžařské scéně unikátní v mnoha ohledech. V řadě resortů se mísí kultury Španělska a Francie.

Nejvýše položeným a neslunnějším lyžařských areálem v Pyrenejích je Pas de la Casa / Grau Roig. Toto letovisko plné života a mnoha duty free obchodů se nachází na hranici s Francií a díky severní orientaci svahu je téměř vždy zajištěn dostatek kvalitního přísunu sněhu a to od začátku prosince až do téměř poloviny května. Andorské lyžařské středisko Pas de la Casa / Grau Roig patří do skupiny Ski Area Grandvalira s přístupem k 286 sjezdovkám, což umožňuje na jeden skipas využívat nejen téměř 100 kilometrů sjezdovek v Pas de la Casa, ale také ve střediscích Canillo, Encamp a Soldeu el Tarter.

V údolí La Massana se nachází 26 lyžařských vleků a 89 kilometrů sjezdovek. Toto letovisko patří mezi největší v celé Andoře. Na konci údolí se nachází oblíbená katalánská vesnice Arinsal s 63 kilometry sjezdových tratí.

Nejnovějším ultramoderním areálem je lyžařský areál Ordino-Arcalis nacházející se v překrásném prostředí horských údolí, nabízí kvalitní lyžování i pro zkušenější lyžaře. Nabízí 24 sjezdovek a 14 lyžařský vleků.

Typickým lyžařským areálem plným života a nakupování je Soldeu El Tarter, patřící do skupiny lyžařských areálů Ski Area Grandvalira. Téměř 1100 sněhových děl potom dokáže uměle zasněžit až téměř 90 kilometrů sjezdových tratí.

Ubytování Andorra

V Andoře nalezneme celou řadu kvalitních ubytovacích jednotek, které představují velice dobré ubytování v poměru k ceně. Převážně se tu vyskytují hotelové pokoje a apartmány, naopak chaty tu naleznete jen sporadicky.

Noční život v Andoře

Andorra je bezesporu rájem nočního života. Díky bezcelním cenám nápojů se tu každodenně odehrávají noční „pařby“ až do časných ranních hodin.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.