10 nejlepších lyžařských areálů na světě

Zermatt, Švýcarsko

Udělejte si šálek dobré kávy, zachumlejte se do vyhřáté postele a pojďte se s námi vydat na ty nejlepší sjezdovky na světě. Přinášíme vám 10 nejlepších lyžařských areálů na světě, které se mohou pyšnit vysoce kvalitními službami, krásným prostředím a výbornými lyžařskými podmínkami.

10. místo ASPEN, Colorado

Aspen v Coloradu si své místo v prní desítce rozhodně zaslouží. Jezdí sem lyžovat slavní a bohatí, kteří zde mívají v těch nejlepších lokalitách umístěné své mnohamilionové chatky. Aspen je známý svými čtyřmi nespojenými horami, ale především skvělými lyžařskými podmínkami pro všechny typy lyžařů. Většina zdejších sjezdovek obsahuje středně těžkou úroveň obtížnosti. Experti zase ocení možnost vydat se mimo přeplněné sjezdovky lyžařů do těžších oblastí. Nevýhodou tohoto střediska je poměrně draho.

9. místo CORTINA, Itálie

Jedno z prvních lyžařských středisek v Alpách ve kterých se v roce 1956 konaly zimní Olympijské hry. Cortina je také rodištěm proslulého Alberta Tomby, lyžařské legendy. Jedná se o nejstylovější místo v Alpách, které nabízí nejen skvělé svahy, ale také krásný pohled na městečko, jehož obyvatelé věnují vše právě zimní turistice.

8. místo MONT-TREBANT, Kanada (Quebec)

Luxusní lyžařské letovisko v Kanadském Quebecu Mont-Trebant nabízí své služby již od roku 1939. Jedná se o nejznámější východokanadské lyžařské letovisko, které se může pyšnit primáter prvního otevřeného skiareálu v Kanadě a druhého otevřeného lyžařského areálu v Severní Americe. Letovisko se nachází cca 1 hodinu jízdy od Montrealu a spousta lidí spojí dovolenou na horách právě s prohlídkou tohoto kanadského města.

7. místo STOWE, Vermont

Další ze zástupců lyžařských areálů sídlících za velkou louží. Kanadské Stowe se může pyšnit nejvyšším převýšením v dané oblasti a také primátem jednoho z nejmalebnějších lyžařských středisek v Kanadě. Nachází se v Nové Anglii a obsahuje dva hlavní areály Mount Mansfield a Spruce Peak. Zajímavostí je umístěný více jak 60 restaurací a 90 obchodů poblíž celého areálu.

6. místo Chamonix-Mont-Blanc, Francie

Dočkali jsme se konečné také evropské lyžařské destinace. Chamonix-Mont-Blanc se nachází ve Francii a nabízí svým návštěvníkům překrásný pohled na nejvyšší vrchol Alp Mont-Blanc. V roce 1924 se zde konali první zimní Olympijské hry.

5. místo Banff/Lake Louise, Alberta

Další z předních kanadských lyžařských center se nachází v samém srdci kanadského národního parku Banff. Podle mnohých cestovatelů se jedná o nejkrásnější skiareál na celém světě. Nachází se zde tři hlavní lyžařské areály Mount Norquay/Mystic Ridge, Sunshine Village a Lake Louise, které jsou od sebe vzdáleny méně než 30 mil.

4. místo VAIL, Colorado

Pomyslné čvrté místo a bramborovou medaily získává další lyžařské středisko umístěné daleko od naší krajiny, VAIL. Umístění si získává především díky své oblíbenosti u domácích turistů, kteří vyráží do tohoto legendárního města. To nabízí pestré využití volné času mezi které patří například možnost bruslení, sáňkování, lety balónem, psí spřežení, hokej, jízdu na saních či možnost navštívit umělecké galerie. Lyžování ovšem nezůstává pozadu, nachází se zde 5300 akrů plochy určené pro lyžaře, což dělá z VAIL jedno z největších lyžařských středisek v Severní Americe.

3. místo Zermatt, Švýcarsko

Bronz a celkově třetí místo v anketě nejlepších lyžařských středisek světa získává švýcarské letovisko Zermatt. V jeho blízkosti se nachází taková střediska jako například Sv. Mořic či Gstaadt, přesto lidé dali v anketě přednost Zermattu jako jednomu z TOP švýcarských středisek. Jedná se o klidné centrum, kde si užijete nádhernou přírodu a nadměrné množství sněhu, které dopadá na lyžařské svahy. Je tu také jedna z nejdelších lanových tratí v Evropě.

2. místo KIZBUHEL, Rakousko

Perla Alp a především Tyrolské oblasti to je lyžařské středisko KitzBuhel, které nabízí lyžařům své služby již od roku 1892. 700 let stará alpská vesnice nabízí skvělé lyžařské podmínky, pro které se zde konají nejedny lyžařské závody. Dle mnohých se jedná o nejlepší relaxační středisko v Alpách.

1. místo Whistler Blackcomb, Britská Kolumbie

Bohužel první místo si evropská destinace nezajistila, proti takovému gigantu jakým Whistler je se bojuje jen těžko. Největší lyžařské středisko v Severní Americe kde ještě před 30 lety nebylo ani živáčka. Stačila investice 600 milionů dolarů a rázem je Whistler TOP skiareálem, který nabízí vše na co si vzpomenete. Kavárny, obchody, až 100 restaurací různých kultur a chutí, několik desítek obchodů a takto bychom mohli pokračovat dále.

Máte-li zájem o zájezd do některého z evropského skiareálu, doporučujeme se podívat na nabídku zájezdů, kde jsme pro vás připravily zajímavé last minute zájezdy po evropských lyžařských střediscích.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.