Dovolená se psem Chorvatsko

Cestování se psem

Spousta lidí si stále častěji odříká dovolenou v Chorvatsku jen kvůli svým čtyřnohým miláčkům. Nedokáží je nechat na týden či 14 dní doma. Řešení je přitom velmi snadné. Stačí navštívit Chorvatsko se psem.

Aby jste mohli vycestovat do Chorvatska se psem, musíte pouze splnit několik základních požadavků Evropské Unie pro cestování se zvířaty. Tyto požadavky platí od roku 2004 a v roce 2010 je přijalo také Chorvatsko.

Podmínky pro cestování do Chorvatska se psem?

Povinností pro cestování se psem je čipování nebo oficiální tetování. Pejsci starší 3 měsíců musí vlastnit povinný Europas v němž je evidováno očkování proti vzteklině. Naopak nemusíte mít veterinární prohlídku či potvrzení veterinární zprávy jak se často mylně domnívá.

Cestování se psem

Bezpečnost jízdy především

Pokud už se rozhodnete jet na vaši dovolenou do Chorvatska s vaším pejskem, je třeba se držet několika základních principů. Tím nejpodstatnějším je bezpečnost celé posádky. Pes by neměl v žádném případě rozptylovat či ohrožovat řidiče. Správně by měl být připoutaný a to v kufru za mříží či v kleci. Problém je tak často s mladými a divokými pejsky, které ještě stále vychováváte.

Cesta do Chorvatska je dlouhá. Jen si představte jak trpíte Vy. Stejně trpí i pejsci, kterým by jste měli dopřát dostatek pohybu, pravidelné zastávky s venčením, pitím a protažením. Vodu vždy mějte po ruce a psa nenechávejte ve vyhřátém autě nebo na přímém slunci.

Bezpečnost na místě dovolené

Až přijdete na místo, dávejte pozor na svého pejska na pláži, kde se nachází mnoho lidí. Ve vodě naopak největší nebezpečí hrozí od mořských ježků. Pití slané vody může mít na psa projímací účinky.

Chorvatsko ubytování se psem

Jadranská destinace je zemí zaslíbenou pro milovníky psů. Spousta ubytovacích zařízení nabízí možnost vzít si svého pejska sebou na dovolenou. Omezení jsou často spjata s velikostí psa. Pokud se chcete podívat na aktuální nabídku ubytování v Chorvatsku se psem, klikněte zde.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Dovolená se psem Chorvatsko”

  1. Honza napsal:

    Cestování se psem není problém pokud je zvyklý. Další informace jsem našel zde http://chorvatsko.ubytovanivchorvatsku.cz/chorvatska-se-psem/. Největší problém vidím jako teplo, někteří psi to nemusí snášet.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.