Dovolená se psem u moře

Cestování se psem

Většina obyvatel celého světa má za svého domácího mazlíčka právě psa. A ne všichni pro něj mají hlídání, když chtějí jet na dovolenou, nebo zkrátka si ho chtějí vzít s sebou. Proto se rozmáhá nový typ cestovního ruchu – dovolená se psem a třeba i u moře.

Pokud se vypravíte na dovolenou se psem, přečtěte si rady na cestu:

Hlavní pravidlo je ohleduplnost – k ubytovacímu zařízení, k ostatním hostům i psům. Dávejte pozor, aby pes nezničil nábytek, takže jej raději nenechávejte v pokoji o samotě. Dále nechoďte automaticky s psem do restaurace, někde jsou na to uzpůsobeni, ale někde to může způsobit problém.

Nezapomeňte si přibalit s sebou do kufru věci pro psa – misky, jídlo, hračky, vodítko, přehozy přes postel. Nezapomeňte ani na sáčky na exkrementy a očkovací průkaz. Přestože je váš pejsek hodný a přítulný a doma s ním chodíte na procházku bez vodítka, v cizím místě to nezkoušejte. Jedná se o jiné prostředí, takže ostatním lidem to může vadit, a co vy víte, jak nové prostředí (navíc s odlišným klimatem, které na vás čeká na dovolené u moře) zapůsobí na vašeho mazlíčka a stane se z něj kupříkladu divoch.

Cestování autem – bezpečné přepravování (v kleci, nebo v zavazadlovém prostoru odděleném mříží), dostatek prostoru, vodu, zastávky a procházky.

Někdo stráví dovolenou se psem v ČR, ale někdo ji zase raději stráví u moře. A cestování letadlem má taky svá pravidla:

  • Upozorněte leteckou společnost na spolujízdu se psem – počet přepravovaných zvířat je omezen. A také si zjistěte, zda vaší rasu přepravují – např. bojová plemena do letadla nesmí.
  • Zaplatíte poplatek, jako kdybyste měli druhé zavazadlo, nebo poplatek ve výši přepravy v kabině pro cestující.
  • Doklady – pes starší tří měsíců musí mít při cestování v rámci EU platný pas nebo veterinární osvědčení s platnou vakcinací proti vzteklině a navíc mikročip k identifikaci.
  • Klec s danými rozměry – pes musí být uschován v kleci, která má stanoveny maximální rozměry při cestování v kabině, nebo zavazadlovém prostoru. V kabině pro cestující a bez klece smí cestovat pouze slepečtí psi nebo psi určeni k záchraně lidských životů.

Více informací o dovolené se psem v Chorvatsku jsme sepsali v samostatném článku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.