Santo Domingo, hlavní město Dominikánské Republiky

Pláž Santo Domingo

Santo Domingo nebo chcete-li Santo Domingo de Guzman je hlavním a zároveň i největším městem Dominikánské Republiky ležící v oblasti Karibských ostrovů. Jeho populace v celé aglomeraci obsahuje téměř 3 miliony obyvatel, v samém centru města bez slumů se populace odhaduje na necelý 1 milion obyvatel. Santo Domingo je také největším karibským městem co se počtu obyvatel týče.

Santo Domingo se může pyšnit těmi nejbláznivějšími a nejdivočejšími večery v celém Karibiku. Město za svá léta doznalo značných změn, nyní se jedná o moderní turistické centrum, které ročně navštíví statisíce turistů z celého světa.

Nás zajímají možnosti, které toto centrum nabízí. Pojďme se společně podívat na památky a zajímavosti, které dělají ze Santo Domingo oblíbené turistické centrum. Většina památek, které jsou mimo jiné zařazeny i na seznam památek UNESCO se nachází v zóně pojmenované ZONA COLONIAL.

Památky Santo Domingo

El Alcazar je krásný palác ve kterém bylo možné potkávat syna Kryštofa Kolumba – Diega. Jedná se o nádhernou dvoupatrovou stavbu s přepychovými sály.

Panteón Nacional je jezuitský klášter postavený v první polovině 18. století. Proslavil se zejména jako hrobka mnoha významných historických osobností Dominikánské Republiky.

Další zajímavou památkou je katedrála Santa Maria de la Encarnación jehož stavba započala již v roce 1523. Prvotním plánem bylo vybudovat křesťanský kostel, který byl v roce 1546 jmenován Papežem III. na katedrálu.

Zajímá-li vás vojenství, potom by vaší pozornosti neměla ujít jedna z nejstarších vojenských staveb v Americe pevnost Ozama. Navštívit je možné také věž, která dříve sloužila jako hladomorna a vězení, nyní se jedná o rozhlednu s krásným výhledem na město a blízké moře.

Moderní turisté, kteří mají rádi ruch velkoměsta a spoustu možností zábavy ocení hlavní ulici Calle El Conde, ve které je možné navštívit jednu z mnoha restaurací, kaváren a barů s čerstvými koktejly.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.