Město Sicílie, Palermo

Město Palermo

Palermo je úžasné město nacházející se na Sicílii a ve stejnojmenné provincii Palermo. Město má kolem 1 milionu obyvatel a to jej řadí mezi 5 největších italských měst. Jeho jméno vzniklo z řeckého slova „Panormus“ což v překladu znamená velký přístav. Město si prošlo bohatou historií, která dělá z tohoto jihoitalského města jedno z nejkrásnějších měst v Itálii.

Díky mnoha kulturám, které se na Sicílii vystřídali může město nabídnout hned několik stylů architektury, kultury, umění a kuchyně. Pojďme se podívat na nejhezčí místa v Palermu.

Palazzo dei Normanni pochází ze 17. století a v minulosti se jednalo o královský palác vládce Sicílie. Hlavní vchod a blízké nádvoří lemuji byzantské mozaiky. Dnes je Palazzo dei Normanni oblíbeným turistickým cílem.

Katedrála Palermo je úžasný historický skvost, který prošel řadou stylů a kultur. Najdeme zde tak prvky od Normanů po gotiku. Katedrála byla věnována památce Panny Marie a byla založena již v roce 1148. Dnes zde můžeme nalézt hrobky slavných králů a císařů, mezi jinými například Roger II nebo Henry VI.

V případě, že rádi poznáváte historii dané země či lokality nemělo by vám uniknout archeologické muzeum. To je umístěno v bývalé klášteře ze 17. století. Jak bylo řečeno, Palermem a Sicílií si prošla řada národů a proto i v archeologickém muzeu v Palermu se vystřídá mnoho kultur mezi nimiž jsou figurují Kartaginci, Féničané, Římané či Řekové.

Mezi další nádherné stavby, které bychom měli v Palermu vidět patří San Giovanni Degli Eremiti. Klášter postavený v roce 1132 sloužil jako harém králi Rogerovi II. Je součástí velkého benediktinského kláštera a pokud vyšplháte na jeho vrchol, můžete se těšit na překrásný výhled na celé Palermo.

Dále se vydejte na Quattro Canti neboli Čtyři rohy. Tato ulice se nachází v samé centru barokního Palerma. Zajímavostí jsou čtyři rohy ve kterých jsou umístěny 4 různé kašny znázorňující 4 roční období od Gregorio Tedeschiho a Nunzia La Mattina. V ulici se také nachází kostel San Giuseppe Dei Teatini, postavený v 17. století.

Dalším vaším cílem by měla být nedaleko Quattro Canti umístěná fontána hanby Pretoria. Ta leží na stejnojmenném náměstí Pizza Pretoria. Fontána byla vytesána během roku 1554 a většina soch umístěných na fontáně je zcela nahých, od toho také pochází název „kašna hanby“. V minulosti byla dokonce rozebrána na 644 kusů, aby byla poté znovu sestavena.

To je pouze malá ukázka toho, co lze v Palermu najít. Jeho možnosti jsou téměř neomezené. Jeho bohatá historie nám dává jistotu architektonického bohatství, které neuvidíme jinde na světě. Proto s hurá do Palerma.

TIP: Zájezdy Itálie

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.