Hlavní město Rakouska, Vídeň

Kousek od hranic České Republiky leží město, která vás okouzlí svým způsobem života, svoji historií a nádechem mnoha kultur života. Řeč je o hlavním městě Rakouska Vídni. Ta se nachází cca 100 km jižně od Brna a má více jak 1 800 000 obyvatel. Toto číslo neustále narůstá, vzhledem k výborným podmínkám, které město Vídeň svým obyvatelům nabízí. Rozloha Vídně je 415 km čtverečních, je rozdělena na 23 částí a protéká jí známá řeka Dunaj.

Co navštívit ve Vídni

Jak již bylo řečeno, Vídeň je město s bohatou historií. Vždyť bylo sídlem nejednoho císaře. Svůj život zde prožil také hudební skladatel Mozart. Co by ale nemělo uniknout vaší pozornosti při návštěvě Vídně? Především zámek Schönbrunn s velkým nádvořím a mohutnými vstupními schody. I další zámek je více než zajímavý a je jím zámek Belvedere, který je vůbec největším palácem, který byl v období baroka postavem. Spousta turistů si nenechá ujít ani stavbu Hofburg s více jak 2500 místnostmi jehož historie sahá až do roku 1279 nebo Stephansdom s nádhernou bránou z roku 1240. Jedno z největších lákadel Vídně je ovšem zábavní park Prater. Zde se baví mladí i dospělí na zábavných atrakcích, kterých tu najdete více jak 250. Nachází se v rozlehlém parku a je vhodný také pro dlouhé procházky.

Zábavní park Prater ve Vídni

Zábavní park Prater ve Vídni

Doprava do Vídně

Vídeň je z České a Slovenské republiky dostupná bez větších problémů. Nejjednodušší je cesta autem přes Znojmo. Ani denně vypravované linkové autobusy do Vídně nejsou výjimkou. Pravidelné spoje vysílá společnost Student Agency s cenou již od 600,-Kč. Důležitým mezinárodním dopravním uzlem je také letiště Vídeň. To svoji velikostí předčí i to pražské na Ruzyni. Pro české turisty je oblíbené především díky nabídce zájezdů s odletem z Vídně, které mnohdy vyjdou levněji až o desítky procent.

Vídeň je město, které stojí za návštěvu a kdo ví, možná vás okouzlí natolik, že zde již zůstanete navždy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.