Romantická dovolená na majáku v Chorvatsku

Primošten - chorvatsko

Dovolená na majáku představuje dnes něco čeho využívají turisté z celého světa. Dnešní moderní majáky představují neobydlené objekty naplněné elektronikou a technologiemi, které je možné ovládat na dálku. Existuje ovšem stále pár míst, které jsou dosud tímto moderním světem nezkaženy. Na takových místech žijí tzv. strážci majáku se svými rodinami, tedy lidé, jejichž prací je starání se o bezproblémový chod majáku a jeho správu.

Hlavní výhodou dovolené na majáku je především souznění s přírodou a pocit naprostého klidu. Poznání zatím dosud nedotčené krajiny je pro mnohé cestovatele zážitkem na celý život. Většina majáků je totiž umístěna v oblastech, kam je možné se dostat pouze pěšky či lodí. V mnohých případech se také jedná o jedinou zásobovací možnost. Jednou či dvakrát týdně si můžete objednat lodní dopravou čerstvé potraviny a to pouze v některých případech a za poplatek.

Klid a naprosté ticho jsou výborným lékem proti stresu. Spousta lidí tak využívá dovolenou na majáku jako útěk od reality, relaxaci a nabrání nových sil. Můžete si vybrat hned z několika starých majáků mezi něž patří například: Savudrija, Rt Zub, Porer, Veli Rat, Prišnjak, Sv. Petar, Sušac, Struga či Palagruža. Mnohým z vás tyto názvy nic neřeknou, ale to je právě kouzlo osamocení, protože se dostanete do míst, kde nejsou přeplněné pláže, přecpané restaurace a pěší promenády, dostanete se na místa, kam vstoupilo pouze pár lidí na světě.

Co se ubytování na majáku týče, k dispozici máte podobné vybavení na jaké jste zvyklí například z klasických apartmánů. Sebou si tak přivezte věci na které jste zvyklí z klasické apartmánové dovolené v Chorvatsku, tedy potraviny, oblečení, čistící prostředky, ručníky, kosmetiku a drogérii. Pokud se chystáte na výlet do okolí, měla by být ve vašem vybavení kvalitní obuv a sportovní oblečení. Mezi vybavením nechybí sprchový kout, kuchyňská linka, ložnice s TV (bez satelitu) a také WC na pokoji.

Co říkáte nezní tato dovolená jako báječný relax či zajímavá romantická dovolená?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.