Vánoční trhy v cizině / Vídeň, Drážďany, Norimberk, Paříž, Londýn a další

Vánoční trhy

První adventní neděle je již minulostí. S tímto termínem je také spojeno mnoho příjemného. Jednou z takových událostí je mimo vánočního atmosféry a pohody také množství vánočních trhů, které je možné po celé Evropě navštívit. Pro srovnání nabízíme výčet nejlepších vánočních trhů, které se u nás konají. Ovšem mezi nejznámější a také čechy nejvyhledávanějším vánočním trhem 2016 je vánoční Vídeň. Díky dostupnosti míří spoustu turistů do německých Drážďan, Norimberka, Kolína nad Rýnem či vzdálenějšího Berlína. Na Slovensku jsou nejkrásnější vánoční trhy v Bratislavě a u sousedů v Polsku je častým cílem Varšava. Mezi top nabídkou zájezdů do vánočních měst patří velkoměsta typu Brusel, Barcelona, Řím, Londýn, Paříž. Spoustu turistů ze zahraničí zase navštěvuje vánoční trhy v Praze.

Vánoční trhy Vídeň

Vídeň je hlavním a také nejznámějším městem Rakouska. Žije zde více jak 1,7 milionu obyvatel a nabízí mnoho historických a kulturních památek, jejichž prohlídku lze spojit právě s vánočními trhy, které se na mnoha Vídeňských náměstích od konce listopadu konají. Jako první ožívá náměstí před radnicí, kde naleznete na 150 stánků nabízejících různé rakouské, české, arabské a jiné speciality. Mimo vánočních pochoutek lze také zakoupit předměty připomínající vánoce a Vídeň. Vánoční trhy Vídeň 2016 pokračují také před zámkem Schönbrunn, na náměstí Freyungu či Am Hof. Vánoční trhy naleznete na několika dalších místech. Každý z vánočních trhů je tematicky zaměřen na určité období či směr. Můžete tak navštívit umělecký vánoční trh či středověký vánoční trh.

Vídeňské vánoční trhy jsou pro mnoho lidí oblíbeným každoročním výletem. Krásně ozdobené ulice a historické budovy, stejně tak příjemné prostředí a vybrané pochoutky za „celkem“ přívětivé ceny jsou každoroční lákadlem. Jednodenní zájezdy do vánoční Vídně lze pořídit již od pár stovek korun autobusovou dopravou. Vychutnejte si prostředí vánoc v pravém slova smyslu na vánočních trzích ve Vídni.

Ceny: svařák (25,-Kč), čaj (30,-Kč), pečené kaštany (50,-Kč), klobása (od 70,-Kč)

Vánoční trhy Drážďany

Zavítat do Saska na vánoční trhy do Drážďan je nezapomenutelným zážitkem. Stejně jako Videň i Drážďany nabízí řadu historický a kulturních možností, které společně s výzdobou dotvářejí neuvěřitelnou atmosféru vánoc. Hlavním trhem je Striezelmarkt, který má již dlouholetou tradici, vždyť první roční vánočních trhů se zde konal již roku 1434. Jedná o obrovský trh, který čítá na 250 stánků s nejrůznějším zbožím. V letošním roce se předpokládá, že vánoční trhy Drážďany navštíví až 2 miliony turistů. Hlavní dominantou mimo krásné výzdoby a vysokého vánočního stromu je také 14 metrů vysoká vánoční pyramida zapsaná mimo jiné v Guinessově knize rekordů. Stejně jako většina vánočních trhů v Evropě své brány uzavře trh 24. prosince. Místní specialitou jsou malé figurky kominíků Pflaumentoffel vyráběné ze sušených švestek.

Ceny: svařák (50,-Kč), klobása (od 60,-Kč), pečené kaštany (od 60,-Kč), punč (od 35,-Kč)

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy Norimberk

Od roku 1628 se každoročně konají známé a velké vánoční trhy 2016 v Norimberku. Nabízejí neopakovatelné kouzlo a atmosféru vánoc, která ve vás zanechá pouze příjemné pocity. Každoročně je možné trhy navšívit na náměstí Hauptmarkt. Pro České turisty je hlavním lákadlem především poloha Norimberka, který se nachází poblíž českých hranic. Nechybí zdejší speciality mezi které patří norimberské perníčky a biskupské chlebíčky, které je možné nalézt v řadě dalších dobrých vánočních pochutin. V necelé dvou stovce vánočních stánků lze nalézt i předměty s vánočními motivy. Hlavním symbolem je vánoční anděl, který každým rokem slavnostně vánoční trhy Norimberk otevírá.

Otevírací doba denně ve všední den od 9:30 do 20:00. O víkendech a svátcích je otevírací doba stánků prodloužena až do 22:30. Výjimku tvoří 24. prosince, kdy jsou stánky otevřeny pouze do 14:30. Svůj pobyt v Norimberku si můžete zpestřit také nákupy.

Vánoční trhy Berlín

Obrovské vánoční trhy můžete navštívit také v německém Berlíně. V minulém článku jsme vám přinesli informace o tom, co v Berlíně navštívit. V poslední době jsou ovšem hlavním lákadlem vánoční trhy, které naleznete téměř po celém městě, v ulicích, na velkých bulvárech, náměstích i v postraních uličkách a muzeích. Čekejte kolem šedesátky vánočních trhů, které jsou specifické svojí specializací na různé události a témata. Ten největší a nehlavnější vánoční trh v Berlíně najdete na Kaiser Wilhelm Memorial Church – Wilhelm Gedächtniskirche s více jak 100 stánky nabízejícími nejrůznější pochoutky a ukazující produkty vyráběné podle starodávných řemesel. Na své si zde přijdou i nejmenší, pro které je na vánočním trhu Alexanderplatz připraven speciální program. Na předem vytyčených místech je možné navštívit také řadu hudebních, akrobatických a jiných vystoupení pro potěšení diváků. Pokud na vánoční trhy Berlín vyrazíte, doporučujeme shlédnout také další místa na Sophienstrasse, Köpenick Altstad či Breitscheidplat.

Ceny: svařák (50,-Kč), punč (od 35,-Kč), klobása (50,-Kč), grog (od 60,-Kč), pivo (od 50,-Kč)

Ruch vánočních trhů

Ruch vánočních trhů

Vánoční trhy Kolín nad Rýnem

Údajně nejkrásnější vánoční trhy v Německu je možné navštívit v Kolíně nad Rýnem. Ten se může pyšnit na 160 dvěřených stánků nabízejících jídlo, pití a vánoční předměty. Stejně jako u ostatních velkých Evropských měst i zde lze navštívit trhů několik. Nejzajímavější trh, o kterém jsme psali o řádek výše se nachází před katedrálou, neméně zajímavé jsou vánoční trhy Neumarkt a Alter Markt.

Vánoční trhy Paříž

Romantická Paříž oblečená do vánočních světel přidává ještě více na atmosféře tohoto úžasného města. Naším tipem je světoznámá ulice Champs-Elysées, která svoji světelnou vánoční výzdobou uchvátí opravdu každého. Více než 350 stránků na vás čeká na vánoční trhu La Défense, který je zároveň nejkrásnějším vánočním trhem v Paříži. Place Saint-Sulpice nabízí opravdové trhy s množstvím stánků ve kterých lze zakoupit nejrůznější zboží, předměty a vánoční dobroty Paříže. Na své si přijdou také navštěvníci pohybující se okolo Eiffelovky, kde se ve 20, 21, 22 a 23 hodin odehrává 12 minut trvající světelná show, jejíž program bude pokračovat i po štědrém dnu až do nového roku.

Vánoční trhy Londýn

Do Londýna je to o něco dále, ale ta podívaná na vánoční trhy Londýn stojí opravdu za to. Levné letenky pořídíte již od pár korun a můžete tak spojit zajímé poznání tohoto města společně s vánočními trhy. Londýn je proslulý také svými nákupy. V největším a luxusním domě Harrods si zakoupíte nejrůznější a nejčerstvější gurmánské speciality v Londýně, uchvátí vás také výzdoba nákupního domu. Podobně je na tom známý obchod s hračkami Hamleys. Chcete-li vyzkoušet Kolínský vánoční trh v Londýně navštivte Cologne Christmas Market, který je věrnou kopií právě originální vánočního trhu v Kolíně nad Rýnem.

Dům Harrods s vánoční výzdobou

Krásné vánoční trhy nabízí také velká města Barcelona, Řím či Brusel.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.