Recenze hotelu Monteplaya, Malgrat de Mar, Španělsko

Bazény hotelu MontePlaya, Malgrat de Mar, Španělsko

V průběhu tohoto roku jsem měl možnost během letní dovolené ve Španělsku navštívit hotel Monteplaya v letovisku Malgrat de Mar na pobřeží Costa del Maresme, které těsně navazuje na známější pobřeží Costa Brava. V dnešním článku bych vám rád přiblížil mé pocity a dojmy z návštěvy tohoto hotelu.

Poloha hotelu

Samotný hotel Monteplaya se nachází přímo na promenádě v Malgrat de Mar, která je dlouhá několik set metrů oběma směry. Pokud z hotelu vyjdete, můžete se vydat na levou stranu do města Malgrat de Mar nebo na pravou stranu do navazujícího letoviska Santa Susanna. Druhé jmenované letovisko má mnohem hezčí a živější promenádu, ale to jistě zjistíte až budete na místě.

Od pláže je hotel oddělen pouze všudypřítomnou železniční tratí, která bohužel celé letovisko protíná a snižuje tak jeho hodnotu. Hotel Monteplaya má tu nevýhodu, že leží přímo uprostřed dvou podchodů. Cesta na pláž trvá asi 10 minut právě kvůli cestě k jednotlivým podchodům, které jsou vzdáleny cca 200-300 metrů od hotelu. V Malgrat de Mar si ale nevyberete, téměř všechny hotely leží za železniční tratí, až na pár výjimek. Pokud trať nechcete vydejte se raději do letoviska Lloret de Mar.

Bazény hotelu MontePlaya, Malgrat de Mar, Španělsko

Bazény hotelu MontePlaya, Malgrat de Mar, Španělsko

Ubytování a vybavení pokojů

Pokoje jsou vybaveny celkem slušně. Já si mohl vyzkoušet dokonce dva pokoje. S tím prvním jsem nebyl spokojen, protože pokoj měl pouze úzký balkón (jsou tu tři takové pokoje z celého hotelu) a chyběli i balkónové židličky. Po nahlášení na recepci mi hned druhý den pokoj vyměnily bez problémů za lepší.

První z pokojů měl moderní vybavení nábytku i plazmovou televizi. Možná právě nadstandardní vybavení je na úkor balkónu. Druhý pokoj byl znatelněji starší a používanější. Přesto vybavení pokoje a čistota byli naprosto v pořádku.

Stravování

Měl jsem možnost mluvit s lidmi z ostatních hotelů a s jistotou mohu říci, že hotel Monteplaya má zdaleka nejlepší stravování ze tříhvězdičkové kategorie hotelů. To bylo také podmínkou mého výběru, jsem rád, že jsem se nezklamal.

Ke snídani dostanete každý den míchaná vajíčka, slaninu, párečky, salámy, sýry, džemy, zeleninu, ovoce, dva druhy džusů a ze dvou automatů si můžete vytočit teplý nápoj dle libosti (káva, čaj, kakao). K dispozici jsou také čtyři toustovače.

Večeře jsou ještě mnohem pestřejší. Hotel Monteplaya totiž každý den nabízí jinou tematickou kuchyni s jinými surovinami. Jeden den budete mít španělské tapas, druhý den evropskou kuchyni a třetí den kuchyni zaměřenou na dary moře. Jídlo je dobré, vždy dostatek a po celý den doplňováno. K výběru máte různé druhy masa, hranolky, těstoviny, saláty si můžete namíchat nebo můžete ochutnat již namíchané saláty a pomazánky, velmi dobré pokud stojíte o ochutnávání jiné kuchyně.

Stravování bych tedy hodnotil jako velice pozitivní a patrně dle soudu ostatních cestujících Čedoku i jako jedno z nejlepších v letovisku.

Hotel

Hotel MontePlaya má k dispozici bazén, který je sice menší, ale v pohodě osvěží. Na mě osobně byla voda trochu studená, také jsem vynechal, přítelkyně ale okusila.

Jak jsem již zmiňoval v zájezdu od Čedoku byli lidé umístěni do různých hotelů na pobřeží podle toho, který si samozřejmě sami vybrali. Měl jsem tak možnost porovnávat a právě hotel Monteplaya bych vyhlásil jako absolutního vítěze.

Hotel Monteplaya, pohled z balkónu

Hotel Monteplaya, pohled z balkónu

Pokud tedy plánujete dovolenou a přemýšlíte o ubytování v tomto hotelu, mohu s klidným srdcem doporučit.

Zajímá vás ještě něco? Nebojte se zeptat, rád zodpovím vaše dotazy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 odpovědí to “Recenze hotelu Monteplaya, Malgrat de Mar, Španělsko”

  1. Kateřina Vítková napsal:

    Dobrý den, nevíte prosím jak je to v hotelu Monteplaya s ledničkami na pokoji? Jsou za poplatek? A trezory? Nikde se to nemohu dočíst. děkuji.

  2. admin napsal:

    Dobrý den,

    trezor na pokoji byl ve skříni. Za poplatek k němu na recepci dostanete klíčky a zámek. U ledničky si nejsem plně jist, ale pokud je, tak též za poplatek. Funkční na pokoji zdarma určitě není. Přeju hezkou dovolenou, Monteplaya jste vybrali dobře 😉

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.