Recenze letoviska Malgrat de Mar a Santa Susanna, Španělsko

Malgrat de Mar - pláž

V letošním roce jsem se svým přítelem navštívila krásné Španělské letovisko Malgrat de Mar. Myslím, že jsem tam zažila nejlepší dovolenou v mém životě a že jsem se něco nacestovala.

Malgrat de Mar má jediný problém, který nevadil určitě jen mě. Jednalo se o to, že cestu k pláži nám křížila železniční trať, která se táhla po celém pobřeží až do Barcelony. Takže dostat se k moři a písečným plážím bylo možné s použitím podchodu. A náš hotel se nacházel docela daleko od obou podchodů, takže jsme si každé ráno udělali procházku. Ale dá se to přežít.

A na celou trať rázem zapomenete, jen co se dostanete k vodě a prohřátému písku. Voda byla nádherně čistá, vůbec nebyla ledová a klidná. Až později se tvořily vlny, které vůbec nevadily dětem a mě už vůbec ne. O zábavu bylo postaráno. Jediný kdo nebyl nadšený, byl můj přítel, který si rád namočí nohy a tím jeho pobyt ve vodě končí. Písek na pláži byl hrubší, ale nic co by se nedalo bez bot přejít. Ovšem boty byly nutností v době oběda. To byste neměli šanci se k vodě přes rozžhavený písek dostat bosou nohou, ani náhodou.

Velkou výhodou v této oblasti je mít sebou slunečník, který skutečně využijete a také nafukovací lehátko, které je parádní především ve vlnách. Na prudkém sluníčku se bez slunečníku určitě neobjedete. Ale nezoufejte, pokud doma žádný slunečník nemáte, seženete je přímo na místě, prodávají se na každém rohu a seženete je i do 5 Euro.

Obchůdků je zde požehnaně. Každý nabízí spoustu jídla, suvenýrů, potápěčského vybavení, slunečníků a nafukovacích lehátek všech možných velikostí a druhů. Nejlepší je určitě obchůdek, který se nachází uprostřed promenády v Malgrat de Mar. Jedná se o malou pekárničku, která se vám zalíbí především díky cenám, za které zde prodávají. Nabídnou vám spoustu druhů pečiva sladkého, slaného, ale také obložené bagety, které za cenu 1,5 Eur spolu s pitím je nejlevnější sváča v okolí.

Promenáda v Malgrat de Mar je plná barů, hospůdek a obchůdků. Každý večer vás lákají na různé akce, do všech barů, které přes noc ožívají a nabízejí litrové koktejly za cenu 1 Eura. Cena je milá, nápoj a jeho množství už méně. Litr se zkrátka nedá vypít, ale přece to tam nenecháte 😀 Nejvíce otravní a přesvědčující jsou právě „naháněči“ do klubů, kterých je tam více než dost. Domů jsem odjížděla s milionem letáčků, které jsme za dovolenou dostali.

Na konci promenády Malgrat de Mar začíná další ale už ve městě Santa Susanna. Promenáda nemá nějak vymezené hranice, které by dělily Santa Susannu a Malgrat de Mar. Oblast Santa Susanny je obklopena značným množstvím hotelů, které připomínají luxusní hotely v Egyptě. V obou městech jezdí každý den vláček, který s vámi projede každé město. Pokud zvolíte vláček v Santa Susanně jeďte raději přes den, jinak z vyhlídky v noci nebudete mít nic. Jestliže pojedete s vláčkem v Malgratu je jedno, kdy se rozhodnete pro projížďku, ale ta určitě stojí za to.

V Santa Susanně se každý týden pořádají trhy, jako ve většině městech na pobřeží. Pro každé město a každý trh je vymezen jiný den.

Pokud se vrátím k moři a pláži, tak pláže jsou po celém pobřeží velmi podobné. Liší se jen občas intenzitou lidí, kteří se sem přišli ohřát. Na plážích nemáte nouzi o občerstvení, přes den vám ho nabídnou bary a restaurace, které se na pobřeží Costa Brava nacházejí. Pokud zatoužíte v Malgrat de Mar zajít do baru na nějaký dobrý koktejl, zvolte určitě bar na pláži. Koktejly jsou úžasné, i když trošku drahé. Za koktejly jsme tu nechali většinu našich peněz. Ale stálo to za to. Ale musíte si to rozmyslet rychle, v barech vás nechají jen do 2 hodin ráno. Pak vám nezbývá nic jiného než odkráčet do baru na promenádě nebo na nějakou diskotéku, kde to teprve začíná žít. Další možností, jak nezrujnovat svůj rozpočet je jít do normálního obchůdku, který je na stejném místě jako mnou zmiňovaná pekárna a tam si nakoupit pití jaké potřebujete a věřte, že vás to vyjde mnohem, mnohem levněji.

Fotka z pobytu

Malgrat de Mar - pláž

Malgrat de Mar – pláž

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.