
Hotel The Burj Al Arab leží poblíž Jumeirah Beach Road a to pouhých 30 minut od mezinárodního letiště Dubaj. Hotel je opravdovým skvostem architektury, jeho tvar totiž připomíná tvar plachty a leží na umělém ostrově, který je s pevninou spojen silnicí o délce 280 metrů. Navržen byl tak, aby připomínal rozevláté plachty lodě a ční až do výšky 321 metrů. V noci se hotel The Burj Al Arab mění do barev ohně a ledu, které spolu vytváří nádhernou choreografii, kterou obdivují návštěvníci z celého světa.
Servis, který nabízí svým klientům je opravdu prvotřídní úrovně a né nadarmo se o hotelu mluví jako o tom nejluxusnějším na světě, vždyť jeho označení nese neuvěřitelných 7 hvězdiček. Soukromé recepce na každém patře a ti nejlépe vycvičení lokajové jsou pouhým začátkem vašeho pobytu v The Burj Al Arab v Dubaji. Již při prvním kontaktu na letišti si budete jisti luxusem, kterým budete obklopeni. Soukromý řidič hotelu vás vyzvedne Rolls Roycem a pokud vám ani to nestačí, můžete se nechat dovézt helikoptérou.
202 pokojů zařídí váš nejvyšší komfort. Ceny pokoje se pohybují od 20 000,-Kč do více jak 350 000,-Kč za noc v případě královského apartmá si připravte ještě téměř dvojnásobek, jeho cena se totiž pohybuje kolem 620 000,-Kč za noc. Cena je vykoupena tou nejvyšší kvalitou. Mramor je dovezen z Brazílie, sklo z Itálie, ložní prádlo z Irska a vše zlaté je opravdu z pravého zlata. The Burj Al Arab stál dle odhadů více jak 650 milionů dolarů.
Zařízení The Burj Al Arab
- 202 plně zařízených pokojů jejichž rozloha se pohybuje od 170 do 780 metrů čtverečních
- 6ti hvězdičková restaurace
- Kongresové sály a banketové prostory prvotřídní kvality
- Lázně a club wellness (18 lázní, sauna, masáže, solárium, parní komory, vířivky)
- Přistávací plocha pro helikoptéry
- Exkluzivní privátní pláž Majlis Al Bahar
- Vodní park Wild Widi Water Park
- Soukromý přístav pro jachty
- Dětské koutky
- Bazény
Co dělat v The Burj Al Arab?
- Wild Widi Water Park – zdarma vstup do vodní parku nacházejícího se na Juimerah Beach pro hosty hotelu The Burj Al Arab, stačí malá procházka a jste přímo v centru dění.
- Několik prvotřídních golfových hřišť po celém Dubaji.
- Stylové lázně Assawan a klub zdravý je jistotou vašeho odpočinku v hotelu The Burj Al Arab. Ty se nacházejí v 18. patře s nádherným výhledem na okolí. Celý spa areál zdobí lázeňské mozaiky a čiré bazény. Kvalifikovaní pracovníci nabízejí různé druhy procedur, záleží pouze na vašich přáních. Chcete zhubnout, redukovat stres či pouze relaxovat? Na vše jsou lázně připraveny.
- V 18. patře se nachází také dětský klub Sindibád, který je spojen s knihovnou Diwania. V dětském klubu je možné zdarma nechat své děti v prostředí pečovatelů, kteří se o vaše děti postarají. Vybavení dětského koutku je více než luxusní a zahrnuje například prostornou hernu, plyšové hračky, deskové společenské hry, velké plazmové obrazovky promítající pořady Disney Channel, počítačové hry, knihy, stolky na kreslení a malování. Unavené děti se mohou vyspat v měkkých postýlkách. Tím výčet nekončí, v areálu dětského koutku je také vlastní kuchyně nabízející pouze zdravé a výživné jídlo.
- Hotel Burj Al Arab se stal centrem mnoha údálostí. Konají se zde mezinárodní semináře, schůzky, firemní večírky, kino projekce, ale také zde předávají různé ceny.
- Speciálně vybavený Al Fallak Ballroom nabízí úchvatný výhled na Arabský záliv to vše je podpořeno kvalitní a prvotřídní stravou.
Restaurace v hotelu The Burj Al Arab
Hned několik restauračních zařízení a barů starajících se o potřeby hostů je rozděleno dle jednotlivých typů kuchyní.
- Al Iwan – Arabská kuchyně
- Al Mahara – restaurace nabízející ty nejlepší lahůdky z mořských plodů a patrně také světově známá restaurace. Při jídle sedíte přímo u velkých akvárií plných žraloků, mořský útesů a jiných živočichů o jejichž čistota se stará tým potápěčů a 1 milion litrů vody je toho naprostým důkazem. Restaurace je také zařazena mezi TOP 10 restaurací na světě.
- Al Muntaha – moderní evropká kuchyně se nachází 200 metrů nad zemí s výhledem na panorama Dubaje
- Bab Al Yam – mezinárodní kuchyně, jejíž hlavní výhodou je neformální servírování pod širým nebem v přímém dohledu moře
- Culinary Flight – restaurace nabízející mořské plody, mezinárodní, asijskou a arabskou kuchyni
- Junsui – asijská kuchyně
- Majlis Al Bahar – středomořská kuchyně se nachází na samém pobřeží s krásným výhledem na Arabský záliv
- Sahna Eddar – místnost s mezinárodní kuchyní sloužící ve velké míře jako místo pro odpolední čaje a setkání
- Skyview bar – jak sám název napovídá, jedná o se o bar v oblacích, zavěšený 200 metrů nad mořem a nacházející se blízkosti restaurace Al Muntaha
Hotel Burj Al Arab vás nepřestane překvapovat po celou dobu vašeho pobytu a myslím si, že krátký výčet tohoto článku je toho naprostým důkazem.
Musí to tam být moc krásné, prostě jako v pohádce. Cena pokoje je to dvoulůžkový pokoj nebo na osobu?
Dle mého názoru se bude jednat o cenu za pokoj, tedy dvě lůžka.