Cestovní pojištění se vyplatí uzavřít i na dovolenou v tuzemsku

Slovensko

S blížícím se létem plánuje mnoho českých rodin dovolenou. Děti mají prázdniny, v práci už toho máte dost, tak proč někam nevyrazit na dovolenou? Cílová destinace se často vybírá podle momentální finanční situace, ale ať už jedete k moři, na hory, nebo jenom na „Mácháč“, vždy se vyplatí mít řádně uzavřené cestovní pojištění. To je všeobecně známé, přece jenom neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a třeba takové ošetření zlomené nohy se vám může v cizině pěkně prodražit a to nemluvíme o složitějších a akutnějších zákrocích. Málokdo ovšem ví a využívá i možnosti pojistit se na cestách po našich končinách. Proč je dobré mít i tuzemské cestovní pojištění?

Podle různých průzkumů plánuje dovolenou v ČR asi čtvrtina Čechů. Velká část z nich provozuje při odpočinku různé sporty, ať už jde o obyčejné koupání nebo o adrenalinové záležitosti. Právě proto se vyplatí mít uzavřené cestovní pojištění, pokud totiž nemáte klasické úrazové připojištění a něco se vám přihodí, bude vás to bolet nejenom fyzicky, ale i finančně. V cestovním pojištění také máte zpravidla zahrnutou odpovědnost za škodu, kterou byste během svého prázdninového dovádění způsobili. To ale není zdaleka vše! Pokud během dovolené dojde k poškození vašich zavazadel nebo odcizení osobních dokumentů, pojišťovny vám pomohou vyřešit veškeré problémy s tímto spojené a způsobenou škodu vám uhradí. Stejně tak jako když se následkem rozbitého nebo opožděného dopravního prostředku dostanete později na cílové místo, pokud jste řádně pojištěni, pojišťovací společnost vám pomůže vyřídit veškeré formality.

Cestovní pojištění se tedy opravdu vyplatí mít uzavřené i na dovolenou v České republice. Pokud si sjednáte cestovní pojištění online, můžete dostat i velmi zajímavou slevu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.