Cestování bez sjednaného pojištění? Jen pro dobrodružné povahy!

Náhledový obrázek

Láká vás zahraničí? Ceny letenek hrají cestovatelům do karet a v rámci akčních balíčků se dostanete na druhý konec světa velmi levně. Co byste však neměli podcenit, je sjednání pojištění do zahraničí. Podle statistik vyráží za hranice bez pojištění více než 15 % Čechů. Jenomže úspora ve výši maximálně několika desítek korun za den může pobyt v zahraničí výrazně zkomplikovat. Rutinní lékařské ošetření vyjde na tisíce korun a za komplikovanou operaci zaplatíte desítky až stovky tisíc.

Nespoléhejte se na EHIC, cestovní pojištění se vyplatí i v EU

Pokud se chystáte „jen“ do některé ze zemí EU, můžete se spolehnout na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Ten vám zajistí lékařskou péči za identických podmínek jako pro místní pojištěnce. Jinými slovy – budete mít nárok na zajištění a čerpání péče ve stejné kvalitě a shodných cenách, což v praxi může znamenat nutnost úhrady spoluúčasti. Nárok na zdravotní péči se vztahuje pouze na zdravotnická zařízení, která jsou financována z veřejných zdrojů a nikoliv na soukromé kliniky.

Záchranka

Pojištění do zahraničí pro EU je přitom jedno z nejlevnějších a opravdu na něm nemá smysl šetřit. Společně s pojistným krytím získáte asistenční služby a budete mít vždy po ruce operátora, který vám v případě potřeby poskytne cenné rady.

Cestovní pojištění sjednáte i online

Může se stát, že v rámci cestovní horečky zapomenete pojistku uzavřít. Naštěstí jsou tu moderní technologie, které umožňují rychlé a jednoduché vyřízení přes internet. Pojištění online začne platit ve chvíli, kdy se částka připíše na účet pojišťovny.

Cestovní pojištění Ergo

Před uzavřením pojištění si vždy důkladně přečtěte všeobecné pojistné podmínky, ve kterých jsou obsaženy důležité informace. Za pozornost stojí také odpovědi na nejčastější dotazy k cestovnímu pojištění.

Zdroj fotografií: www.ergo.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.